Rezultate te kerkimit per termin: +Debati

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.213Z

Debati: Në mbështetje të gënjeshtrës politike

Shteti i Ohajos në SHBA po diskuton mundësinë për ta bërë vepër penale gënjeshtrën e politikanëve gjatë fushatave elektorale. Por një monitorues i gënjeshtrave elektorale beson se një masë e tillë është e gabuar… Jack Shafer, Reuters Nëse lexon me kujdes, ti do të qesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.080Z

Debati per borxhin

Në politikën amerikane, Uashingtoni po përjeton një gjendje rimëkëmbjeje pas një beteje të vështirë lidhur me ngritjen e tavanit të borxhit. Presidenti amerikan, Barak Obama, nënshkroi të martën marrëveshjen e ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:40.443Z

Debati që meriton Tirana

Nga Sokol Balla* Dita e martë nuk është e thënë të jetë ters. Pikërisht këtë të martë, atëherë kur nuk pritej, dy rivalët kryesorë për bashkinë e Tiranës, shtrënguan duart, shkëmbyen batuta dhe treguan se gara për kryeqytetin, mund të kishte qënë edhe më qytetare sesa ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.625Z

Debati ekonomik Nano-Berisha

17/06/2005  Ideja e fundit për një debat të udhëheqësve kryesorë politikë nën patronazhin e Dhomës Amerikano-Shqiptare të Tregtisë, është një ide e shkëlqyer dhe është aq shumë e tillë sa defektet e saj duhen thënë të fundit. Më së pari, debati imponohet me autorite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.556Z

Debati për “Skënderbeun”

Mentor Nazarko Debati për restaurimin e Sheshit “Skënderbej” është një debat qendror nga pikëpamja e PR-it, për secilën prej partive politike kryesore në Shqipëri, por jo vetëm. Janë disa arsye, pse dhe në rastin e këtij debati, kemi përsëritje të modelit të komunikimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.112Z

Debati per Kushtetuten

Debati per Kushtetuten perballi Kristaq Trajen dhe Arben Imamin, bashkautorin teknik dhe bashkautorin politik, keshilltarin e ish-ministrit te reformes institucionale me ish-ministrin e reformes institucionale te qeverise “Nano”, njeriun qe deri pak kohe me pare ishte gjyqtar ne Gjykaten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.133Z

Rama-Berisha, gati debati publik

Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, i eshte pergjigjur diten e djeshme pozitivisht interesimit te gazetareve per nje debat publik me liderin e Partise Demokratike, Sali Berisha. Gjate nje bashkebisedimi me gazetaret, ai tha se per te nuk perbente nje problem kjo gje. "Kjo nuk ka perbere dhe nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama