Rezultate te kerkimit per termin: +Debati

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.556Z

Debati për “Skënderbeun”

Mentor Nazarko Debati për restaurimin e Sheshit “Skënderbej” është një debat qendror nga pikëpamja e PR-it, për secilën prej partive politike kryesore në Shqipëri, por jo vetëm. Janë disa arsye, pse dhe në rastin e këtij debati, kemi përsëritje të modelit të komunikimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.112Z

Debati per Kushtetuten

Debati per Kushtetuten perballi Kristaq Trajen dhe Arben Imamin, bashkautorin teknik dhe bashkautorin politik, keshilltarin e ish-ministrit te reformes institucionale me ish-ministrin e reformes institucionale te qeverise “Nano”, njeriun qe deri pak kohe me pare ishte gjyqtar ne Gjykaten

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.133Z

Rama-Berisha, gati debati publik

Kryetari i Partise Socialiste, Edi Rama, i eshte pergjigjur diten e djeshme pozitivisht interesimit te gazetareve per nje debat publik me liderin e Partise Demokratike, Sali Berisha. Gjate nje bashkebisedimi me gazetaret, ai tha se per te nuk perbente nje problem kjo gje. "Kjo nuk ka perbere dhe nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:16.705Z

Hahn: Debati politik në Kuvend

Bruksel - Komisioneri përgjegjës për politikën e fqinjësisë dhe zgjerimit, Johannes Hahn, gjatë takimit të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Evropian në Bruksel, ka deklaruar për ABC News se është e rëndësishme që debati politik në Shqipëri të bëhet në Kuvend. Ai ka përshë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.646Z

Debati presidencial i republikanëve

Në prag të debatiti të kandidatëve presidencialë republikanë, që zhvillohet sonte në Karolinën e Jugut, Presidenti Barack Obama vazhdoi kritikat, duke vënë në shënjestër, ndonëse jo hapur, kryesuesin e garës, Donald Trump. Debati i sotëm republikan pritet të jetë më i ashpër se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:56.038Z

SHBA sonte debati i dyte presidencial

Debati i dyte presidencial mes Barak Obames dhe Mitt Romney-t do të mbahet mbrëmjen e sotme me një format disi me te lirshem se i pari, ku kandidatet do te kene mundesi te levizin duke iu drejtuar dhe audiences. Edhe pse anketat tregojnë se asnjëri prej tyre nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.977Z

Debati fiktiv i projektbuxhetit 2010

Debati për projektbuxhetin e vitit 2010, është i zbehtë për shkak të mungesës së opozitës në parlament dhe mungesës së transparencës për realizmin e buxhetit të vitit 2009. Në emisionin e sotëm do të njihemi me zërat kryesorë të këtij buxheti Mero Baze*  Ligji më i rënd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama