Rezultate te kerkimit per termin: +Deep +Purple

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:25.970Z

Bateristi i "Deep Purple", koncert ne Tirane

Mbremja e 12 qershorit po afron dhe konfirmimi. Bateristi legjendar i "Deep Purple", gati nje vit pas koncertit te madh ne Pallatin e Kongreseve, kthehet per te dhene nje koncert special, por edhe "keshilla" per ata qe e dine se cfare eshte roku i vertete. Rock-in Tirana, e tille do te jete mbremja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.174Z

Mësime nga "Deep Purple"

  Rikthehet brenda vitit në Tiranë bateristi i "Deep Purple", Ian Paice. Dy arsyet e udhëtimit: takim me studentët e Akademisë së Arteve dhe koncert live në "Calvin"   Koncert i vërtetë rroku së shpejti në Tiranë. Publiku kryeqytetas (atij që ia mbajti xhepi), por jo vetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Bateristi i Deep Purple n Tiran

ArtKontakt dhe Charls Entertainment jan 'arkitektt' e nj nate shum speciale rock-u n Tiran, me Ian Paice- bateristin themeluesin e grupit Deep Purple dhe Matt Filippini Band nga Italia. Do t jet nata e dymbdhjet e prillit, kur Ian Paice, bashk me grupin italian t rock-ut do t luajn muzikn e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.803Z

Vdes Jon Lord, themelues i grupit “Deep Purple”

Njëri nga themeluesit e grupit legjendar “Deep Purple”, Jon Lord, ka ndërruar jetë në moshë 71-vjeçare.Pianisti ka qenë duke u trajtuar nga kanceri i pankreasit që nga muaji gusht i vitit të kaluar, ndërsa në njoftimin e publicistit të tij thuhet se rokeri ndërroi jetë në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.938Z

Rock-in Tirana: Ian Paice i "Deep Purple" ne koncert

"ArtKontakt" dhe "Charl's Entertainment" jane arkitektet e nje nate shume speciale rock-u ne Tirane, me Ian Paice- bateristin themeluesin e grupit Deep Purple dhe Matt Filippini Band nga Italia. Naten e 12 prillit, Ian Paice, bashke me grupin italian te rock-ut do te luajne muziken e Deep Purple per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.358Z

Sot paradite, Kryeministri Berisha pati një takim miqësor me anëtarët e grupit muzikor Deep Purple, me rastin e koncertit të dhënë dje në Tiranë. Ne bisedën me ta, Kryeministri vlerësoi

Sot paradite, Kryeministri Berisha pati një takim miqësor me anëtarët e grupit muzikor Deep Purple, me rastin e koncertit të dhënë dje në Tiranë. Ne bisedën me ta, Kryeministri vlerësoi kontributin e këtij grupi në muzikën moderne botërore, duke shprehur mirënjohjen për praninë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.868Z

Nga Metallica te Deep Purple: Origjina e emrave të bandave më të famshme të rok-ut

Të fshehta e emrave të bandave më të njohura, që pa pasur as idenë më të vogël për famën do të krijonin, nuk i morën shumë seriozisht emrat e tyre. ABBA, në gjuhën hebreje, abba nënkupton fjalën baba, por banda pretendon se nuk kishte asnjë dijeni për këtë ngjashmëri. Anëtar�

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama