Rezultate te kerkimit per termin: +Deep +Purple

Total: 45
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:46.358Z

Sot paradite, Kryeministri Berisha pati një takim miqësor me anëtarët e grupit muzikor Deep Purple, me rastin e koncertit të dhënë dje në Tiranë. Ne bisedën me ta, Kryeministri vlerësoi

Sot paradite, Kryeministri Berisha pati një takim miqësor me anëtarët e grupit muzikor Deep Purple, me rastin e koncertit të dhënë dje në Tiranë. Ne bisedën me ta, Kryeministri vlerësoi kontributin e këtij grupi në muzikën moderne botërore, duke shprehur mirënjohjen për praninë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.868Z

Nga Metallica te Deep Purple: Origjina e emrave të bandave më të famshme të rok-ut

Të fshehta e emrave të bandave më të njohura, që pa pasur as idenë më të vogël për famën do të krijonin, nuk i morën shumë seriozisht emrat e tyre. ABBA, në gjuhën hebreje, abba nënkupton fjalën baba, por banda pretendon se nuk kishte asnjë dijeni për këtë ngjashmëri. Anëtar�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.826Z

Ikja e “Zotit” të rokut

Për njohësit e rok-muzikës Jon Lord gjithsesi njihet si sinonim i rok-muzikës. Babai i “Child in Time” dhe i "Smoke On the Water", ish-pianisti 71-vjeçar i grupit Deep Purple vdiq të hënën, në Londër. Që nga gushti i kaluar ai po shërohej nga kanceri i pankreasit. Vdiq të hën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.883Z

VIP-a te cmendur pas muzikes metal

Ndoshta nuk e kishim menduar, qe ne Shqiperi te kishte kaq shume njerez te dhene pas muzikes metal dhe hard rokut. Por, koncerti i grupeve te njohur "Def Leppard" dhe "Whitesnake" mbremjen e se enjtes, tregoi se adhuruesit e kesaj muzike ne Shqiperi jane te shumte. Ne stadiumin "Qemal Stafa", mbrem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.796Z

Joe Tuner një natë rrok në Tiranë

Më 5 qershor në Tiranë, një mbrëmje rroku me këngëtarin amerikan Turner dhe kitaristin e "Scorpions" Uli Jon Roth. Për të rinjtë muzikë dance dhe pop me "Planet funk" dhe "One Republic" Edicioni i dytë i festivalit "Rock in Tirana" vjen më i pasur këtë vit. Ai hapet më 5 qershor n�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.218Z

Ian Paice, më 12 shkurt koncert në Tiranë

Ian Paice, bateristi legjendar i "Deep Purple" vjen për një koncert në Tiranë. Ai do të interpretojë "live" për publikun shqiptar më 12 prill në amfiteatrin "Calvin" së bashku me "Matt Filippini Band" dhe grupe shqiptare, në aktivitetin e organizuar nga "Artkontakt" dhe "Carl‘s Entertai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.341Z

Muzika nuk është kompjuter

Ian Paice, bateristi legjendar i "Deep Purple" për herë të parë ka dhënë leksione baterie në sallën "Black Box" të Akademisë së Arteve, dy-tri orë, pasi dha koncertin e tij në ambientet kompleksit "Kalvin". Ishte një nga performancat më të rralla të një artisti, i cili me dy shkopi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama