Rezultate te kerkimit per termin: +Delfin

Meta: total 346 / total_found 346 / time 0.000 / keyword[0] delfin / docs[0] 346 / hits[0] 558 /
A flenë zogjtë gjatë fluturimit?
  • 2016-08-23

A flenë zogjtë gjatë fluturimit?

Disa zogj, si dallëndyshet, mund të fluturojnë pa u çlodhur për disa muaj dhe për mijëra kilometra. Dyshohej se ata flinin gjatë fluturimit, njësojë si delfinët kur notojnë, por kjo sjellje ende nuk ishte konstatuar. Tani një studim i publikuar në revistën Nature Communications,

Delfini i rrëmben nga dora iPad-in turistes dhe ia hedh në ujë |VIDEO
  • 2016-08-10

Delfini i rrëmben nga dora iPad-in turistes dhe ia hedh në ujë |VIDEO

Transmetuar më 10.08.2016 - 13:49 Një turiste në kompleksin SeaWorld u shokua kur një delfin i mori iPad-in nga dora teksa ajo i bënte fotografi krijesave të detit. Gruaja teksa pozonte me kafshët në Parkun e Orlandos, Florida me

No Pic available
  • 2016-08-09

Delfini i rrëmben nga dora iPad-in turistes dhe ia hedh në ujë (VIDEO)

Një turiste në kompleksin SeaWorld u shokua kur një delfin i mori iPad-in nga dora teksa ajo i bënte fotografi krijesave të detit. Gruaja teksa pozonte me kafshët në Parkun e Orlandos, me tabletën e saj,  është filmuar nga një tjetër turist. Delfini u ngjit në pjesën ku rrinë njerëz

Deti nxjerr në breg një delfin të ngordhur, pushuesit braktisin plazhin nga era
  • 2016-08-03

Deti nxjerr në breg një delfin të ngordhur, pushuesit braktisin plazhin nga era

Një delfin i dekompozuar ka dalë sot në bregdetin e qytetit të Vlorës. Delfini reth 2.5 metra i gjatë ka larguar pushuesit në zonën tek vilat qeveritare. Era e keqe që ka sjellë në tërë zonën ka bërë edhe braktisjen e plazhit. Edhe pse autoritetet vendore janë njoftuar, ende delfini

Spektakël madhështor i delfinëve në Karaibe |VIDEO
  • 2016-08-01

Spektakël madhështor i delfinëve në Karaibe |VIDEO

Transmetuar më 01.08.2016 - 14:23 Në një video tregohet një grup delfinësh që kërcejnë në det me një sinkroni të jashtëzakonshme në ishujt e Karaibeve. Është një shenjë që s

12 martesat më të çuditshme në të gjithë historinë e njerëzimit
  • 2016-07-21

12 martesat më të çuditshme në të gjithë historinë e njerëzimit

Martesa është e shenjtë dhe pikërisht për këtë arsye, shumë persona kanë menduar se është më mirë më mirë të martohen me kafshë apo objekte. Një burrë u martua me një dhi, një tjetër me një qen femër, dikush me lopën. Por ka edhe martesa me objekte. Një grua u martua me kul

Rinovimi për Elseid Hysaj, një milion euro te Napoli
  • 2016-07-10

Rinovimi për Elseid Hysaj, një milion euro te Napoli

Kontratat Gati marrëveshja për mbrojtësin, ndërsa sulmuesi Ray Manaj zyrtarizohet te Pescara Mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, është fare pranë rinovimit të kontratës te Napoli, ndërkohë që Rey Manaj ka zyrtarizuar marrëveshjen me klubin e Pescaras. Me gjithë interesin