Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Total: 1400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.041Z

Mustafa mbahet përgjegjës për demarkacionin

Kryeministri Isa Mustafa dhe partia të cilën e drejton, LDK, kanë mbetur jetimë në insistimin që me çdo kusht duhet ratifikuar versioni aktual i demarkacionit me Malin e Zi, për të cilin ekspertë dhe opozita prej një viti kanë alarmuar se ia tkurr territorin shtetit për afro 8 mijë he

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.535Z

Kosovë - Maqedoni marrëveshje për demarkacionin

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Shkup e ka përshëndetur "marrëveshjen dypalëshe ndërmjet Republikës së Maqedonisë dhe Republikës së Kosovës për përfundimin e demarkacionit të kufirit ndërmjet dy vendeve. Në njoftim thuhet se "udhëheqësitë e dy vendeve kanë treguar vendos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.575Z

Mustafa: Nuk i kemi votat për Demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka pranuar se aktualisht koalicioni qeverisës nuk i ka votat e mjaftueshme për ratifikimin e marrëveshjes për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Këto komente Mustafa i bëri pas pjesëmarrjes në konferencën CiviKos, ku ka folur rreth bashkëpunimit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.333Z

Marrëveshja për demarkacionin mes rishikimit dhe anulimit

Vetëm anulimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi dhe shkarkimi i komisionit shtetëror do të ishte opsion i pranueshëm, në lidhje me këtë çështje, thonë përfaqësues të opozitës në Kosovë. Nga tabori opozitar është hedhur poshtë propozimi i kryeministrit të Kosovës I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.600Z

Kosove qeveria con demarkacionin ne kuvend

brbreshtja e kufirit rikthen serish tensionet ne Kosove Pas deshtimit te tryezes 12 oreshe per demarkacionin qeveria ka vendosur te dergoje ne parlament javen e ardhshme projektligjin per votim ndonese nje gje e tille nuk eshte aprovuar nga opozita qe ka dale ne proteste Ne oret e para te mengjesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.412Z

Haradinaj kërkon shkarkimin e Komisionit për demarkacionin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet ta shkarkojë komisionin qeveritar për demarkacionin me Malin e Zi. Sipas Haradinajt Qeveria duhet të formojë një komision ekzekutiv për demarkacionin dhe AAK-ja është e gatshme që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.281Z

Kosovë, AAK zbutet për demarkacionin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që të mos i bashkëngjitet Lëvizjes Vetëvendosje në protestën e 1 shtatorit për demarkacionin. Zyrtarë të këtij subjekti politik thonë se gjithë fokusi i tyre do të jetë rrëzimi i Marrëveshjes përmes votës. Edhe te Nisma për Kosovë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama