Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Total: 1400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.114Z

Mustafa: Po kërkojmë konsensus për demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një intervistë për gazetën "Zëri", ka deklaruar se po bëhen përpjekje që për demarkacionin të krijojnë konsensus jo vetëm brenda koalicionit, por, siç thotë ai, në gjithë spektrin politik e qytetar. Mustafa hapësirën e nevojshme të krijua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.485Z

Kryeministri heq dorë nga debati i nesërm për demarkacionin

Debati shkencor për demarkacionin që do të mbahet nesër në ambientet e Kuvendit të Kosovës do të zgjasë më shumë se sa është planifikuar. Megjithëse palëve kryesore në këtë rast Komisionit Qeveritar dhe kërkuesit të debatit i është dhënë nga një orë kohë për argumentet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.416Z

Mushkolaj: Thaçi e mbron demarkacionin se e ka nënshkruar vetë

Për analistët dhe opozitën nuk është asgjë befasuese pse presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është insistuesi më i madh që të ratifikohet marrëveshja për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi ashtu siç ai e ka nënshkruar në Vjenë, sado që mbetet tejet enigmatike për çfarë pazar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.461Z

Mustafa me LDK-në mbetet vetëm për demarkacionin

Qeveria e Kosovës as këtë të mërkurën nuk do ta procedojë për ratifikim në Kuvend in e Kosovës marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Premtimin e kryeministrit Isa Mustafa e bëri të parealizueshëm partneri i madh i koalicionit, Partia e Demokratike e Kosovës (PDK),

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.150Z

Thaçi: Deklarata konfirmon raportin e drejtë për demarkacionin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar në Facebook, deklaratën e Departamentit Amerikan lidhur me raportin për demarkacionin me Malin e Zi. Në këtë deklaratë thuhet se raporti i komisionit shtetëror të Kosovës për demarkacionin me Malin e Zi është kredibil dhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.464Z

Kosove perplasje per demarkacionin

brbrNisma e lidhjes demokratike te Kosoves per dergimin ne Kuvend te marreveshjes per demarkacionin e kufirit me Malin e Zi ka shkaktuar perplasje me partnerin e saj qeverises PDK-ne Diten e marte duke iu referuar nje burimi prane kryeministrit mediat ne Prishtine kishin raportuar per perfshirjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.258Z

Kuvendi i pafuqishëm për demarkacionin

Qeveria e Kosovës ka lënë të kuptohet se nuk e përjashton mundësinë e procedimit të projektligjit për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, brenda disa ditësh, megjithëse zyrtarë të saj thanë se ende nuk është vendosur për këtë çështje. Qëndrimet pasojnë deklarimet e zyrtarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama