Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Total: 1400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.150Z

Thaçi: Deklarata konfirmon raportin e drejtë për demarkacionin

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar në Facebook, deklaratën e Departamentit Amerikan lidhur me raportin për demarkacionin me Malin e Zi. Në këtë deklaratë thuhet se raporti i komisionit shtetëror të Kosovës për demarkacionin me Malin e Zi është kredibil dhe i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.464Z

Kosove perplasje per demarkacionin

brbrNisma e lidhjes demokratike te Kosoves per dergimin ne Kuvend te marreveshjes per demarkacionin e kufirit me Malin e Zi ka shkaktuar perplasje me partnerin e saj qeverises PDK-ne Diten e marte duke iu referuar nje burimi prane kryeministrit mediat ne Prishtine kishin raportuar per perfshirjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.258Z

Kuvendi i pafuqishëm për demarkacionin

Qeveria e Kosovës ka lënë të kuptohet se nuk e përjashton mundësinë e procedimit të projektligjit për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, brenda disa ditësh, megjithëse zyrtarë të saj thanë se ende nuk është vendosur për këtë çështje. Qëndrimet pasojnë deklarimet e zyrtarë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.311Z

Liberalizimi ringjall betejën për demarkacionin

Subjektet opozitare e kanë kualifikuar të padrejtë kushtin e Bashkimit Evropian që, vendimmarrja për liberalizimin e vizave të bëhet pasi autoritetet kosovare ta ratifikojnë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. E pushteti ka shprehur zotimin që, së shpejti, ta qesë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.135Z

Ministri dhe zëvendësministri, mendime të kundërta për demarkacionin

Ratifikimin e marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi nga Kuvendi i Kosovës qeveritarët tanë vazhdojnë ta përmendin si njërin ndër kushtet shtesë për liberalizimin e vizave për kosovarët, por aty këtu dëgjohen edhe zëra se ky nuk është kusht. Në përfundim të jav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.502Z

Kosove tryeze per demarkacionin

brbrKomisioni Shteteror per kufirin me Malin e Zi konfirmon se harta territorial e vendit nuk eshte cenuar dhe se shtetit fqinj nuk i eshte falur asnje centimeter toke Ky qendrim eshte mbajtur nga kreu i ketij komisioni Murat Meha gjate raportimit ne tryezen per demarkacionin te mbajtur ne ambiente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.087Z

Protestuesit pejanë ftojnë deputetetët mos ta votojnë demarkacionin

Një numër i qytetarëve të komunës së Pejës, të shtunën kanë mbajtur një protestë duke kundërshtuar marrëveshjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, raporton Radio Evropa e Lirë. Ata u kanë bërë thirrje deputetëve që të mos e votojnë demarkacionin në seancën e n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama