Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Total: 1400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.502Z

Kosove tryeze per demarkacionin

brbrKomisioni Shteteror per kufirin me Malin e Zi konfirmon se harta territorial e vendit nuk eshte cenuar dhe se shtetit fqinj nuk i eshte falur asnje centimeter toke Ky qendrim eshte mbajtur nga kreu i ketij komisioni Murat Meha gjate raportimit ne tryezen per demarkacionin te mbajtur ne ambiente

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.087Z

Protestuesit pejanë ftojnë deputetetët mos ta votojnë demarkacionin

Një numër i qytetarëve të komunës së Pejës, të shtunën kanë mbajtur një protestë duke kundërshtuar marrëveshjen e demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, raporton Radio Evropa e Lirë. Ata u kanë bërë thirrje deputetëve që të mos e votojnë demarkacionin në seancën e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.130Z

Koalicioni synon demarkacionin, opozita mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Pushteti dhe opozita kanë ndërmarrë dy nisma të kundërta, të cilat synojnë ti realizojnë gjatë këtij muaji. Qeveria i synon votat e 80 deputetëve për ratifikimin e Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Përderisa një parti opozitare, Nisma për Kosovën, po paralajm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.772Z

Në hall me marrëveshjen për demarkacionin

Qeveria e re e Kosovës duhet të ndjekë disa hapa nëse është e interesuar që ti rikthejë negociatat me Malin e Zi për shënjimin e vijës kufitare, thonë analistët politikë në Prishtinë. Zhbërja e marrëveshjes aktuale apo edhe dërgimi i saj në arbitrazh ndërkombëtar, konsiderohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.273Z

Zemaj, Haxhiut: Kur kam folur për demarkacionin, ti ke luajtur me lodra

Në Info Magazine të Klan Kosovës me Kushtrim Sadikun në studio janë Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Armend Zemaj nga Lidhja Demokratike e Kosovës të cilët janë duke diskutuar për ndërprerjen e seancës së sotme pas gjuajtjes së Kryeministrit Isa Mustafa me vezë nga opozi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.322Z

DASH vulos demarkacionin me Malin e Zi

Përderisa në Kosovë opozita po e kundërshton marrëveshjen e Kosovës me Malin e Zi për demarkacionin e kufirit, në Mali të Zi po vazhdon procesi që do të çojë te ratifikimi i kësaj marrëveshje që është nënshkruar në gusht të këtij viti në Vjenë. Komiteti këshill-dhënës i Ku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.461Z

Qeveria ftohet të mos nxitohet dhe të nis debat publik për Demarkacionin

Ambasadori britanik në Prishtinë, Ruairi O Connell i ka propozuar Qeverisë së Kosovës që të organizojë debat publik për të sqaruar Marrëveshjen për Demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. Pas një takimi që zhvilloi me ministrin e Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj,ambasadori OConnell k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama