Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Total: 1400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.109Z

Ymeri: Thaçi e ka lidhur karrierën e tij për humbjen e territorit të Kosovës

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka shkruar në Facebook lidhur me kërkesën e presidentit Hashim Thaçi që brenda 10 ditësh Kuvendi i Kosovës të ratifikojë marrëveshjen për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi. "Janë bërë 13 ditë prej se i ashtuquajturi president Thaçi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.336Z

Vizat per Kosoven ne rrezik

brbrDeshtimi i ratifikimit te marreveshjes per kufirin me Malin e Zi ne kuvendin e Kosoves mund te rrezikoje liberalizimin e vizave per qytetaret e saj Kalimi i paktit ishte nje kusht i BE per levizjen e lire por me zhvillimet e fundit qe kane zhgenjyer nderkombetaret vendimi mund te mos jete pozit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.526Z

Koalicioni kundër presidentit

Presidenti Hashim Thaçi ka kërkuar që gjatë dhjetë ditëve të ardhshme të ratifikohet në Kuvend marrëveshja për demarkacionin me Malin e Zi. Por, partnerët e koalicionit qeverisës (PDK-LDK) thonë se kjo gjë nuk mund të ndodhë, pasi që, siç thonë ata, duhet një konsensus më i gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.466Z

Mustafa: Demarkacioni kusht për themelimin e Ushtrisë së Kosovës

Kryeministri Isa Mustafa ka thënë se demarkacioni me Malin e Zi është interes shtetëror dhe në interes të shtetit, prandaj, sipas tij, duhet ikur nga kauzat partiak dhe vetanake. Ai kundërshtimin e opozitës për demarkacionin e ka quajtur kauzë të sajuar. Ne nuk e japim asnjë metër katr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.266Z

AAK-ja për iniciativën e Osmanit dhe Dedës: Nuk e kemi në diskutim

Dy deputetë të Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani e Ilir Deda, kanë propozuar që liderët e partive politike në Kosovë ta nënshkruajnë një marrëveshje politike për t'i dhënë fund krizës dhe bllokadës politike në vend. Ata kanë hartuar kornizat e kësaj marrëveshjeje në të cilën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.247Z

Demarkacioni nuk do te kaloje

brbrMarreveshja e kufirit me Malin e Zi nuk ka per te kaluar pasi ai kundershtohet edhe brenda koalicionit qeveritar Kete qendrim mbajne perfaqesuesit e dy prej partive me te medha ne opozite Teuta Haxhiaj nga AAK dhe Faton Topalli nga Vetevendosje Ky i fundit ka deklaruar se qeveria nuk e rikthyer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.486Z

AAK-ja nuk lëshon pe për demarkacionin, edhe pse është kusht për heqjen e vizave

Njëri nga kushtet që është vendosur nga Komisioni Evropian për liberalizimin e vizave për kosovarët është edhe ratifikimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi. Por opozita vazhdon ta kundërshtojë këtë marrëvesh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama