Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Total: 1400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.333Z

Marrëveshja për demarkacionin mes rishikimit dhe anulimit

Vetëm anulimi i marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Zi dhe shkarkimi i komisionit shtetëror do të ishte opsion i pranueshëm, në lidhje me këtë çështje, thonë përfaqësues të opozitës në Kosovë. Nga tabori opozitar është hedhur poshtë propozimi i kryeministrit të Kosovës I

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.600Z

Kosove qeveria con demarkacionin ne kuvend

brbreshtja e kufirit rikthen serish tensionet ne Kosove Pas deshtimit te tryezes 12 oreshe per demarkacionin qeveria ka vendosur te dergoje ne parlament javen e ardhshme projektligjin per votim ndonese nje gje e tille nuk eshte aprovuar nga opozita qe ka dale ne proteste Ne oret e para te mengjesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.412Z

Haradinaj kërkon shkarkimin e Komisionit për demarkacionin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet ta shkarkojë komisionin qeveritar për demarkacionin me Malin e Zi. Sipas Haradinajt Qeveria duhet të formojë një komision ekzekutiv për demarkacionin dhe AAK-ja është e gatshme që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.281Z

Kosovë, AAK zbutet për demarkacionin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që të mos i bashkëngjitet Lëvizjes Vetëvendosje në protestën e 1 shtatorit për demarkacionin. Zyrtarë të këtij subjekti politik thonë se gjithë fokusi i tyre do të jetë rrëzimi i Marrëveshjes përmes votës. Edhe te Nisma për Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.332Z

Haradinaj kërkon që të shkarkohet Komisioni për Demarkacionin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet ta shkarkojë komisionin qeveritar për Demarkacionin me Malin e Zi. Sipas Haradinajt Qeveria duhet të formojë një komision ekzekutiv për demarkacionin dhe AAK-ja është e gatshme që të pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.163Z

Shtyhet interpelanca për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi

Ndonëse fillimisht u tha që interpelanca për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi të vazhdoj, edhe në mungesë të zv.kryeministrit Hashim Thaçi, megjithatë u vendos që ajo të shtyhet për në ora 14.00, kur edhe pritet që zv.kryeministri Thaçi të jetë prezent. Fillon interpelanca për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.599Z

Zbulohet pse deputetët serbë bojkotuan seancën për demarkacionin

Deputetët serbë nuk ishin ftuar në asnjë takim në lidhje me demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, dhe për këtë arsye nuk janë në sallën e kuvendit, tha deputeti Nenad Rashiç. Ky është një reagim normal për shkak se përfaqësuesit serbë nuk u ftuan në asnjë takim zyrtar që kisht

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama