Rezultate te kerkimit per termin: +Demarkacionin

Total: 1400
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.600Z

Kosove qeveria con demarkacionin ne kuvend

brbreshtja e kufirit rikthen serish tensionet ne Kosove Pas deshtimit te tryezes 12 oreshe per demarkacionin qeveria ka vendosur te dergoje ne parlament javen e ardhshme projektligjin per votim ndonese nje gje e tille nuk eshte aprovuar nga opozita qe ka dale ne proteste Ne oret e para te mengjesit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.412Z

Haradinaj kërkon shkarkimin e Komisionit për demarkacionin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet ta shkarkojë komisionin qeveritar për demarkacionin me Malin e Zi. Sipas Haradinajt Qeveria duhet të formojë një komision ekzekutiv për demarkacionin dhe AAK-ja është e gatshme që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.281Z

Kosovë, AAK zbutet për demarkacionin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që të mos i bashkëngjitet Lëvizjes Vetëvendosje në protestën e 1 shtatorit për demarkacionin. Zyrtarë të këtij subjekti politik thonë se gjithë fokusi i tyre do të jetë rrëzimi i Marrëveshjes përmes votës. Edhe te Nisma për Kosovë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.332Z

Haradinaj kërkon që të shkarkohet Komisioni për Demarkacionin

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Qeveria e Kosovës duhet ta shkarkojë komisionin qeveritar për Demarkacionin me Malin e Zi. Sipas Haradinajt Qeveria duhet të formojë një komision ekzekutiv për demarkacionin dhe AAK-ja është e gatshme që të pë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:42.163Z

Shtyhet interpelanca për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi

Ndonëse fillimisht u tha që interpelanca për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi të vazhdoj, edhe në mungesë të zv.kryeministrit Hashim Thaçi, megjithatë u vendos që ajo të shtyhet për në ora 14.00, kur edhe pritet që zv.kryeministri Thaçi të jetë prezent. Fillon interpelanca për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:01.599Z

Zbulohet pse deputetët serbë bojkotuan seancën për demarkacionin

Deputetët serbë nuk ishin ftuar në asnjë takim në lidhje me demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, dhe për këtë arsye nuk janë në sallën e kuvendit, tha deputeti Nenad Rashiç. Ky është një reagim normal për shkak se përfaqësuesit serbë nuk u ftuan në asnjë takim zyrtar që kisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.114Z

Mustafa: Po kërkojmë konsensus për demarkacionin

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, në një intervistë për gazetën "Zëri", ka deklaruar se po bëhen përpjekje që për demarkacionin të krijojnë konsensus jo vetëm brenda koalicionit, por, siç thotë ai, në gjithë spektrin politik e qytetar. Mustafa hapësirën e nevojshme të krijua

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama