Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Meta: total 1000 / total_found 4582 / time 0.005 / keyword[0] departamenti / docs[0] 9454 / hits[0] 12546 / keyword[1] amerikan / docs[1] 88546 / hits[1] 158312 /
Top Story, gazetarët e Mother Jones: PD të japë shpjegime për pagesat te Biniatta Trade
  • 2019-03-27

Top Story, gazetarët e Mother Jones: PD të japë shpjegime për pagesat te Biniatta Trade

Lulzim Basha deklaroi se nuk kishte asnjë lidhje me kompaninë Biniatta Trade dhe se i kishte paguar kompanisë së Muzin vetëm 25 mijë dollarë. Madje kryedemokrati, në një intervistë për Opinion pak ditë pasi kishte shpërthyer skandali, tha se nuk e njihte Binniata Trade. Por dokumente

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?
  • 2019-03-24

Russiagate, çfarë përmban raporti i Prokurorit Mueller?

Prokurori Special, Robert Mueller (në mes), presidenti amerikan Donald Trump (majtas) dhe ai rus, Vladimir Putin Amerikanët janë në pritje të detajeve të hetimit të Prokurorit të Posaçëm Robert Mueller rreth ndërhyrjes së Rusisë në zgjedhjet presidenciale të vitit 2016. Zoti Mueller e

Raporti i DASH, Spahiu: I vuri vulën qeverisë, të korruptuar!
  • 2019-03-14

Raporti i DASH, Spahiu: I vuri vulën qeverisë, të korruptuar!

Mbrëmjen e djeshme, Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar raportin mbi të drejtat e njeriut në botë dhe për Shqipërinë ka renditur një sërë problematikash kryesore. Një ndër to ishte fakti se zyrtarët e lartë, politikanët dhe gjyqtarët në Shqipëri kanë shmangur ndjekjen pen

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri
  • 2019-03-13

Raporti i DASH: Politikanë, gjyqtarë e zyrtarë shmangin dënimin në Shqipëri

Të mërkurën, Departamenti amerikan i Shtetit publikoi raportin mbi të drejtat e njeriut në botë. Në pjesën për Shqipërinë trajtohen një numër çështjesh. Ja disa prej tyre: Mosndëshkimi mbeti problem. Ndjekja penale dhe sidomos dënimi i zyrtarëve që kryenin abuzime ishte sporadik d

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA
  • 2019-03-08

Frikë nga lista e zezë, ish-kryeprokurori punëson dy lobistë në SHBA

Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla asetet e të cilit janë nën sekuestro pasi është nën hetim për pastrim parash, ka punësuar dy lobistë nga Nju Jorku për të kundërshtuar vendimin e Departamentit të Shtetit që e shpalli “persona non-grata” në SHBA. Michael Gib

No Pic available
  • 2019-03-01

Ja shumë që ofrojnë SHBA-të për kokën e djalit të Bin Ladenit

Shtetet e Bashkuara kanë ofruar një shpërblim deri në një milion dollarë, për personat që ofrojnë informacione për njërin nga djemtë e ish liderit të al-Kaidas, Osama Bin Laden. Hamza Bin Laden thuhet se po udhëheq grupin militant islamik, raportojnë zyrtarët amerikanë. Sipas autori

Rusia paralajmëron SHBA-të: Mos ndërhy në Venezuelë!
  • 2019-02-13

Rusia paralajmëron SHBA-të: Mos ndërhy në Venezuelë!

Rusia ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara kundër ndërhyrjes në punët e brendshme të Venezuelës. Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov i bëri komentet gjatë një telefonate me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, njoftoi ministria e Jashtme e Rusisë. Departamenti amerikan i Shtet