Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Meta: total 1000 / total_found 4582 / time 0.005 / keyword[0] departamenti / docs[0] 9454 / hits[0] 12546 / keyword[1] amerikan / docs[1] 88546 / hits[1] 158312 /
Vriten tre amerikanë myslimanë në Karolinën e Veriut
  • 2015-02-11

Vriten tre amerikanë myslimanë në Karolinën e Veriut

Policia në shtetin amerikan të Karolinës së Veriut tha se tre persona janë qëlluar për vdekje pas një grindje për parkim pranë një universiteti. Craig Stephen Hicks, 46 vjeç, përballet me akuza për vrasje të Deah Shaddy Barakat, 23 vhjeç, bashkëshortes së tij, Yusor Abu-Salha, 21v

ISIS Jordania vrau gruan amerikane qe mbanim peng FOTO
  • 2015-02-07

ISIS Jordania vrau gruan amerikane qe mbanim peng FOTO

e Premte 6 Shkurt 20151916 pm SSSAbrSSSIRI- Gruaja amerikane e cila mbahej peng nga militantet islamike te ISIS eshte 8216vrare nga nje sulm ajror jordanez8217 Kete e kane bere te ditur militantet e shtetit islamik te cilet ne nje deklarate kane pohuar se gruaja amerikane eshte

SHBA akuzon gjashtë boshnjakë për mbështetje të militantëve
  • 2015-02-07

SHBA akuzon gjashtë boshnjakë për mbështetje të militantëve

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka bërë të ditur se i ka akuzuar gjashtë persona për sigurimin e të hollave dhe për mbështetjet tjera që ua kanë dhënë grupeve si Al-Kaida, frontit Nusra dhe Shtetit Islamik në Siri dhe Irak

SHBA: 6 boshnjakë akuzohen për ndihmë ndaj ISIS
  • 2015-02-07

SHBA: 6 boshnjakë akuzohen për ndihmë ndaj ISIS

Departamenti amerikan i Drejtësisë ka akuzuar gjashtë emigrantë boshnjakë se u kanë dërguar para dhe paisje terroristëve jashtë Shteteve të Bashkuara, përfshirë luftëtarët me grupin Shteti Islamik dhe al-Kaidën në Irak. Në një akt-padi që u bë publike dje, të gjithë të pandeh

SHBA: Përmirësohet tregu i punës
  • 2015-01-29

SHBA: Përmirësohet tregu i punës

Të dhëna të reja për ekonominë amerikane tregojnë se tregu amerikan i punës po fuqizohet, ndërsa tregu i shitblerjes së shtëpive u ngadalësua paksa në muajin dhjetor. Në raportin e publikuar sot nga Departamenti i Punës thuhet se kërkesat për përfitimiet e papunësisë ranë në ni

No Pic available
  • 2015-01-22

Koalicioni kundër IS mblidhet sot në Londër

Ministrat e jashtëm të vendeve që e përbëjnë koalicionin kundër militantëve të Shtetit Islamik, të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara do të mblidhen sot në Londër. Sekretari Amerikan i Shtetit,John Kerry dhe Sekretari i Jashtëm britanik, Philip Hammond, do të kryesojnë takimin, i par