Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Meta: total 1000 / total_found 4582 / time 0.005 / keyword[0] departamenti / docs[0] 9454 / hits[0] 12546 / keyword[1] amerikan / docs[1] 88546 / hits[1] 158312 /
Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë . Shpallet fituesi i koncesionit
  • 2018-10-22

Milot-Balldren, 17.2 km kushtojnë 161 milionë . Shpallet fituesi i koncesionit

Pas Rrugës së Arbrit dhe aksit Thumanë-Kashar, qeveria ka shpallur fituesin edhe për koncesionin e tretë të madh në infrastrukturë, atë të rrugës Milot-Balldren. Ministria e Energjisë përzgjodhi kompaninë ANK, me pronar të vetëm Agim Kolën, si fituesen e koncesionit me vlerë 161.5

Pompeo takon mbretin dhe princin saudit pas zhdukjes së Khashoggit
  • 2018-10-16

Pompeo takon mbretin dhe princin saudit pas zhdukjes së Khashoggit

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo dhe Mbreti saudit, Salman Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo është takuar me Mbretin Salman të Arabisë Saudite, pas zhdukjes dhe dyshimeve për vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Presidenti amerikan, Donald Trump ka dërguar Pompeon në

SHBA, papunësia zbret në 3.7%. Nuk ndodhte prej 48 vjetësh
  • 2018-10-08

SHBA, papunësia zbret në 3.7%. Nuk ndodhte prej 48 vjetësh

Që nga viti 1969 papunësia në Shtetet e Bashkuara nuk prekte nivele kaq të ulëta. Departamenti Amerikan i Punës në studimin e saj mujor zbuloi të papunët janë vetëm 3.7%, gjë që nuk arrihej që nga viti 1969. Në sektorët jobujqësorë, në muajin shtator u krijuan 134 mijë vende të

Gjermania paralajmëron Rusinë për sulme kibernetike
  • 2018-10-07

Gjermania paralajmëron Rusinë për sulme kibernetike

“Ne i dënojmë me ashpërsi sulme të tilla ndaj organizatave dhe institucioneve të aleatëve tanë dhe i bëjmë thirrje Rusisë që të mbajë përgjegjësinë e saj dhe t’i ndërpresë këto veprime”, tha në Berlin zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert . Ai tha s

No Pic available
  • 2018-10-04

Boksi mund të hiqet nga Lojërat Olimpike

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar kërcënoi me heqjen e boksit nga Lojërat Olimpike për shkak të shqetësimeve se një biznesmen uzbek, i akuzuar për lidhje me krimin e organizuar, kandidoi, pa kundërshtar, për president të Shoqatës së Boksit Amator. Shqetësimet u ngritën pasi një listë

Sot nis Lotaria Amerikane, gabimet që nuk duhet të bëni gjatë aplikimit
  • 2018-10-03

Sot nis Lotaria Amerikane, gabimet që nuk duhet të bëni gjatë aplikimit

Shtetasit shqiptarë do provojnë sërish fatin e lotarisë amerikane që do hapë aplikimet sot në orën 18:00.  Departamenti Amerikan i Shtetit ka njoftuar se procesi i aplikimeve do të përfundojë me 6 nëntor. Të përzgjedhurit do të marrin përgjigje me 7 maj të vitit 2019 nëse do të j

Izraeli akuzon Iranin për posedim të depove bërthamore
  • 2018-09-28

Izraeli akuzon Iranin për posedim të depove bërthamore

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka akuzuar Iranin për posedim të depove atomike sekrete afër Teheranit. Ai i ka bërë këto deklarata në një fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, të cilat janë hedhur poshtë nga zyrtarët iranianë. Netanyahu ka prezan