Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Meta: total 1000 / total_found 4582 / time 0.005 / keyword[0] departamenti / docs[0] 9454 / hits[0] 12546 / keyword[1] amerikan / docs[1] 88546 / hits[1] 158312 /
Takimi i lamtumirës, paqe mes Berishës dhe ambasadorit Lu (Foto)
  • 2018-09-12

Takimi i lamtumirës, paqe mes Berishës dhe ambasadorit Lu (Foto)

Rikthehet paqja mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe ambasadorit amerikan në largim Donald Lu. Megjithëse e ka akuzuar jo pak publikisht që nga ndërhyrjet për reformën në drejtësi e deri tek akuzat për korrupsion, ish-kryeministri Berisha ka zhvilluar një takim lamtumire me ambasadorin L

Një vit studime falas në SHBA, një lajm i mirë nga ambasada amerikane
  • 2018-09-10

Një vit studime falas në SHBA, një lajm i mirë nga ambasada amerikane

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dhënë një lajm të mirë për gjimnazistët shqiptarë. Të gjithë ata që kanë arritur rezultate të mira në shkollë mund të ndjekin një vit studime falas në Shtetet e Bashkuara. Thirrja është për nxënësit e klasave të 10-a dhe 11-a. Përfaqësia di

No Pic available
  • 2018-09-07

SHBA sanksionon furnizuesit e regjimit të Assadit dhe IS-it me naftë

Departamenti amerikan i Thesarit, ka vënë sanksione kundër katër individëve dhe pesë kompanive për, siç tha, përfshirje në ofrimin e naftës dhe fondeve për Qeverinë siriane. Departamenti ka thënë përmes një deklarate se sanksionet godasin Muhammad al-Qatirji dhe kompaninë e tij të

No Pic available
  • 2018-09-07

SHBA, rritja vjetore e pagave kap kulmin në 9 vite

Rritja vjetore e pagave ka kapur nivelin më të lartë të 9 viteve të fundit gjatë muajit të kaluar në Shtetet e Bashkuara, teksa ekonomia e vendit krijoi më shumë vende të reja pune nga sa pritej. Të ardhurat mesatare për orë u rritën me 0.4 për qind gjatë muajit gusht, duke e ngrit

No Pic available
  • 2018-09-04

Mikrovalët dyshohet se sëmurën diplomatët amerikanë

Mjekët dhe shkencëtarët dyshojnë gjithnjë e më shumë se mikrovalët kanë qenë shkak i zhurmave dhe sëmundjeve të pashpjegueshme që kanë vuajtur diplomatët amerikanë dhe familjet e tyre, gjatë vitit të kaluar në Kubë dhe në Kinë, raporton gazeta New York Times. Dhjetëra njerëz

No Pic available
  • 2018-09-04

Trump kundër sulmit në Idlib: Qindra njerëz mund të vriten

Presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi regjimin e presidentit sirian Bashar al-Assad që të mos ndërmarrë sulme në Idlib. Rusët dhe iranianët do të bënin një gabim të madh humanitar nëse marrin pjesë në këtë tragjedi të mundshme njerëzore, shkroi Trump në Twitter. Trump p

Shqipëri-Izrael, DASH paralajmëron shtetasit amerikanë: Kujdes në Elbasan!
  • 2018-09-04

Shqipëri-Izrael, DASH paralajmëron shtetasit amerikanë: Kujdes në Elbasan!

Departamenti Amerikan i Shtetit ka paralajmëruar shtetasit amerikanë me banim në Shqipëri që të bëjnë kujdes përpara dhe gjatë ndeshjes që Shqipëria do të luajë ndaj Izraelit, në stadiumin e Elbasanit. Në Twitter-in e DASH-it lexohet: Një ndeshje futbolli do të luhet mes Shqipëris