Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Total: 4343
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.624Z

Arbana Xharra merr çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit (FOTO)

Kryeredaktoja e gazetës "Zëri", Arbana Xharra, është nderuar me çmim prestigjioz nga Departamenti Amerikan i Shtetit për guxim në Evropë, të cilin do t'ia ndajnë të enjten zonja e parë e SHBA-ve, Michele Obama dhe sekretari i Shtetit, John Kerry. Lajmin e ka bërë të ditur ambasadorja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.402Z

Ramush Haradinaj ftohet nga State Departamenti Amerikan

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj është ftuar nga Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) për një vizitë javën e ardhshme në Uashington. Ai pritet të takohet me zyrtarë të DASH për të diskutuar për zhvillimet e fundit politike në Kosovë. Top Channel ka m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.447Z

Egjipt bastisen OJQ-te Departamenti Amerikan i Shtetin denon sulmin

Ushtarë dhe policë egjiptiane bastisën zyrat e organizatave joqeveritare në Kajro. Të paktën 17 grupe lokale me bazë në Shtetet e Bashkuara e që financohen nga burime të huaja, ishin shënjestër të kontrolleve nga autoritetet. Departam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.585Z

Departamenti amerikan i Mbrojtjes ne gatishmeri per tranzicion

Departamenti amerikan i Mbrojtjes nuk e ka ulur vigjilencen per kercenime te mundshme nga elemente qe duan te perfitojne nga tranzicioni qe po kalon SHBA, nga nje administrate ne tjetren. Komandanti i Organizates per Mbrojtjen Ajrore Veriore, NORAD, si dhe i Komandes Veriore Amerikane, Gjenerali Vik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.081Z

Departamenti amerikan i Drejtësisë program për kthimin e pronave

Diaspora shqiptare në SHBA vlerësojnë se hyrja e vendit në NATO do të zgjidhë edhe çështjen e kthimit të pronave të tyre. Një nga debatet më të nxitura kohët e fundit, në komunitetin shqiptar në SHBA, është çështja e pronave. Shumë shqiptarë të emigruar në periudha të ndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.380Z

Një arsye pse shpërtheu Berisha ndaj gazetares së njohur, që është vlerësuar nga Departamenti Amerikan

Sali Berisha ka shpërthyer në fyerje sot ndaj kryeredaktores së gazetës Zëri në Kosovë, katër ditë pasi ajo e kishte kritikuar atë për protestën e PD-së në shesh. Arbana Xharra është një gazetare e njohur në trevat shqiptare dhe është vlerësuar nga Departamenti Amerikan i Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:31.692Z

Arbana Xharra merr çmim nga Departamenti Amerikan i Shtetit (Foto)

Kryeredaktoja e gazetës "Zëri", Arbana Xharra, është nderuar me çmimin prestigjioz ndërkombëtar nga Departamenti Amerikan i Shtetit (DASH) Për Guxim në Evropë, të cilin do t'ia ndajnë të enjten Zonja e parë e SHBA-ve, Michele Obama, dhe sekretari i Shtetit, John Kerry. Lajmin e ka bër

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama