Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Meta: total 1000 / total_found 4582 / time 0.005 / keyword[0] departamenti / docs[0] 9454 / hits[0] 12546 / keyword[1] amerikan / docs[1] 88546 / hits[1] 158312 /
Takime sekrete mes SHBA dhe talebanëve
  • 2018-07-30

Takime sekrete mes SHBA dhe talebanëve

Një takim mes të dërguarve të qeverisë amerikane dhe talebanëve në Afganistan duket se ka përfunduar me “sinjale shumë pozitive”, raportoi Reuters. Më parë kishin raportuar “Wall Street Journal” dhe “New York Times” duke iu referuar burimeve të taleban

Tregjet e lira, Trump: Kina u përpoq të dëmtojë fermerët amerikanë
  • 2018-07-28

Tregjet e lira, Trump: Kina u përpoq të dëmtojë fermerët amerikanë

Presidenti Donald Trump foli për strategjinë e tij të tregjeve të lira, në takimet që pati këtë javë në shtetet amerikane Ajova dhe Illinoi. Presidenti Trump u përpoq ti bindte pjesëmarrësit në takimin e Ajovës, ku fermerët, shumë prej të cilëve e mbështesin atë janë prekur ng

PD: Rama me oligarkët armiqësuan Shqipërinë me investitorët amerikanë
  • 2018-07-25

PD: Rama me oligarkët armiqësuan Shqipërinë me investitorët amerikanë

Jorida Tabaku, në emër të Partisë Demokratike theksoi se në Shqipëri ka klimë armiqësore ndaj biznesit. Sipas Tabakut, vendimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për të mos e konsideruar Shqipërinë si një vend miqësor për bizneset amerikane, nuk është një rrufe në qiellin e hap

No Pic available
  • 2018-07-18

Russiagate dhe Maria. Ja si spiunoi adhuruesja e armëve elitën amerikane

Një grua ruse e akuzuar si spiune që u përpoq të ndikojë në politikën amerikane duke i shërbyer Rusisë, do të paraqitet para një gjykatësi federal në Uashington DC të mërkurën. Maria Butina pretendohet se ka mbështetur grupe të financuara nga republikanët, siç është Shoqata Kom

Takimi me Putin, Trump në Helsinki: Kam pritshmëri të vogla!
  • 2018-07-16

Takimi me Putin, Trump në Helsinki: Kam pritshmëri të vogla!

Donald Trump ka mbërritur në Finlandë në prag të takimit dypalësh me presidentin rus, Vladimir Putin. Presidenti amerikan ka në program disa dalje publike deri të hënën. Në mëngjes do të takojë presidentin finlandez, Sauli Niinisto në pallatin presidencial, teksa pak më vonë do të

Vasili: DASH paralajmëroi pastrim masiv të parave, kullat prova e qartë
  • 2018-07-14

Vasili: DASH paralajmëroi pastrim masiv të parave, kullat prova e qartë

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili thekson se Departamenti amerikan i Shtetit ka paralajmëruar vetëm disa javë më parë për pastrim masiv të parave. Sipas tij, kullat që po ndërtohen në Tiranë janë prova e qartë për inkriminimin e qe

No Pic available
  • 2018-07-13

SHBA, ngrihen akuza ndaj 12 agjentëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit

Një Juri e Madhe federale ngriti sot akuza ndaj 12 oficerëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit, për depërtim në 2016-n në rrjetin kompjuterik të kandidates demokrate për presidente të SHBA-së Hillary Clinton dhe Partisë Demokratike. Lajmi u njoftua nga Departamenti amerikan i D