Rezultate te kerkimit per termin: +Departamenti +Amerikan

Meta: total 1000 / total_found 4582 / time 0.005 / keyword[0] departamenti / docs[0] 9454 / hits[0] 12546 / keyword[1] amerikan / docs[1] 88546 / hits[1] 158312 /
MOS U FSHIH LULËZIM!
  • 2018-07-12

MOS U FSHIH LULËZIM!

Nga: Taulant BALLA Lulzim Basha të mos fshihet! Të sqarojë publikun për financimin rus, tashmë zyrtarisht nën hetim amerikan Prej disa muajsh tashmë janë bërë publike nga mediat më prestigjioze amerikane transfertat e paligjshme, që pa asnjë deklarim, Partia Demokratike ka bërë për l

Proteston kundër Trump mbi Statujën e Lirisë, arrestohet emigrantja
  • 2018-07-05

Proteston kundër Trump mbi Statujën e Lirisë, arrestohet emigrantja

Një grua u ngjit dje në Statujën e Lirisë në SHBA dhe u ul në bazën e monumentit, duke shkaktuar një kolaps të vërtetë, pasi policia i frikësohej një sulmi terrorist. Mijëra turistë u evakuuan nga Ishulli i Lirisë në New York Harbor të mërkurën gjatë një përpjekje të autorite

Shërbimet sekrete amerikane: Koreja po mashtron SHBA-në
  • 2018-06-30

Shërbimet sekrete amerikane: Koreja po mashtron SHBA-në

Agjencisë e shërbimeve sekrete amerikane besojnë se Koreja e Veriut e ka rritur prodhimin e karburantit të nevojshëm për armët bërthamore në disa vende sekrete të shumëfishta gjatë muajve të fundit, e ndoshta po përpiqet ta fshehë një veprimtari të tillë teksa kërkon lëshime në

SHBA, 5 të vdekur nga të shtënat në redaksinë e gazetës
  • 2018-06-29

SHBA, 5 të vdekur nga të shtënat në redaksinë e gazetës

Të paktën pesë persona humbën jetën dhe disa të tjerë mbetën të plagosur si pasojë e disa të shtënave në redaksinë e gazetës amerikane Capital Gazette. Bëhet fjalë për një të përditshme në Annapolis, kryeqytet i shtetit amerikan të Maryland. Policia arrestoi të dyshuarin Jarr

DASH: Shqipëria spërmbush standardet për eliminimin e trafikut të njerëzve
  • 2018-06-28

DASH: Shqipëria spërmbush standardet për eliminimin e trafikut të njerëzve

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të enjten Raportin e vitit 2018 për Trafikimin e Qenieve Njerëzore. Ky raport i përvitshëm, këtë herë fokusohet tek mënyrat e efektshme me të cilat komunitetet lokale mund të luftojnë trafikimin e qenieve njerëzore në mënyrë parandaluese, si d

SHBA-të ndalojnë përndjekjen e familjeve emigrante
  • 2018-06-26

SHBA-të ndalojnë përndjekjen e familjeve emigrante

Autoritetet e sigurimit të kufirit në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë ndaluar përkohësisht ndjekjen penale të migrantëve që hyjnë ilegalisht në SHBA, së bashku me fëmijë. Komisionari i Doganës dhe Mbrojtjes Kufitare, Kevin McAleenan, tha se përndjekja është pezulluar pas urdhrit

SHBA arreston një ish-zyrtar që donte të spiunonte te Kina
  • 2018-06-05

SHBA arreston një ish-zyrtar që donte të spiunonte te Kina

Një ish-oficer i Agjencisë së Inteligjencës së Mbrojtjes në SHBA u arrestua pas përpjekjeve për të spiunuar te Kina për Shtetet e Bashkuara. Ron Rockwell Hansen, 58 vjeç, u arrestua në rrugën drejt aeroportit në Sietëll, nga ku do të fluturonte për në Kinë. Departamenti amerikan i