Rezultate te kerkimit per termin: +Departamentin

Meta: total 1000 / total_found 4832 / time 0.002 / keyword[0] departamentin / docs[0] 4832 / hits[0] 6075 /
Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private
  • 2017-06-24

Rikthimi i Hygertës, jeta profesionale dhe ajo private

  Në kohën kur ke marrë pjesë në Miss Albania, duhej mjaft kurajo për tu bërë pjesë e spektaklit dhe rezultati i ekspozimit në televizion ishte një famë e menjëhershme. Tani shoh një transformim për të bërë të kundërtën e asaj që ke bërë kur more pjesë Miss Albania, nj

No Pic available
  • 2017-06-23

Ministria e Arsimit: Pezullimet e zyrtarëve janë në fuqi

Ministria e Arsimit dhe Sportit reagoi në lidhje me disa njoftime të shpërndara në media për rrëzimin e vendimeve të saj. MAS sqaron “se të gjithë ish-punonjësit të cilët për shkak të mospërmbushjes së detyrave të tyre funksionale që kanë sjellë pasoja shumë të rënd

No Pic available
  • 2017-06-23

Kreu i Byrosë së Euroazisë sërish me një mision special në Ballkan

Kreu i Byrosë së Euroazisë në Departamentin Amerikan të Shtetit, Hoyt  Brian Yee është ngarkuar sërish me një mision special në Ballkan. Vendimi është marrë nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Trump dhe është publikuar në faqen zyrtare të Shtëpisë së

SHBA, seancë në Senat për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
  • 2017-06-21

SHBA, seancë në Senat për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

Në SHBA, Komisioni i Senatit amerikan për Zbulimin mban të mërkurën një seancë dëgjimore për të sqaruar se në çmasë depërtoi Rusia në sistemet zgjedhore të shteteve amerikane vitin e kaluar dhe se si mund të parandalohet kjo. “Po përpiqemi të përqendrohemi në të gjitha a

No Pic available
  • 2017-06-19

Katari alias shteti jashtë linje i Gjirit

Nga Cengiz Tomar Vendimi për sanksione ndaj Katarit, vend ky që së bashku me Omanin gjithnjë kanë ndjekur politikë të ndryshme dhe të pavarur nga shtetet e tjera të Gjirit, nën protektoratin e Arabisë Saudite, nuk ishte paramenduar se do të ishte kaq i ashpër. Ndjekja e një politike n

No Pic available
  • 2017-06-15

Surprizat e motit, nuk ka plazh këtë fundjavë

Nëse keni planifikuar që këtë fundjavë ta kaloni në bregdet mbase do tiu duhet të ndryshoni plan pasi moti do të rezervojë surpriza. Duke nisur nga sot e deri te enjten tjetër përfaqsuesi i shërbimit të metrologjisë Metodi Marku sqaron se temperaturat do të pësojnë ulje. Metodi Mark

Deputetja e PD, Jorida Tabaku sjell në jetë vajzat binjake
  • 2017-06-14

Deputetja e PD, Jorida Tabaku sjell në jetë vajzat binjake

Deputetja e PD, Jorida Tabaku është bërë nënë për herë të parë pasi ka sjellë në jetë dy vajza binjake. Momenti i shumëpritur ka gëzuar Joridën dhe bashkëshortin e saj, Saimirin të cilët kanë vendosur ti quajnë vogëlushet Arba dhe Iris. Edhe pse ishte shtatzënë, deputetja dem