Rezultate te kerkimit per termin: +Depresioni

Meta: total 1000 / total_found 3413 / time 0.002 / keyword[0] depresioni / docs[0] 3413 / hits[0] 4674 /
No Pic available
  • 2013-07-24

Vjollca e dhunuar: E dua burrin tim, Pranë tij kalova vite të mrekullueshme

Kohërat kanë treguar se viktima shumë herë bie në dashuri me dhunuesin dhe më keq akoma, nuk ka fuqi dhe as dëshirë që ta denoncojë atë. Vetëm një mendësi e tillë mund të shpjegojë edhe rastet e fundit të dhun&

No Pic available
  • 2013-07-24

Vjollca e dhunuar: E dua burrin tim, pranë tij kalova vite të mrekullueshme

Kohërat kanë treguar se viktima shumë herë bie në dashuri me dhunuesin dhe më keq akoma, nuk ka fuqi dhe as dëshirë që ta denoncojë atë. Vetëm një mendësi e tillë mund të shpjegojë edhe rastet e fundit të dhunës në familje në vendin tonë, të cilat po shtohen çdo ditë e më t

E dhunuara Vjollca Hysa: E dua burrin tim, pranë tij kalova vite të mrekullueshme
  • 2013-07-24

E dhunuara Vjollca Hysa: E dua burrin tim, pranë tij kalova vite të mrekullueshme

Kohërat kanë treguar se viktima shumë herë bie në dashuri me dhunuesin dhe më keq akoma, nuk ka fuqi dhe as dëshirë që ta denoncojë atë. Vetëm një mendësi e tillë mund të shpjegojë edhe rastet e fundit të dhun&

Vret gruan me thike ne zemer
  • 2013-07-22

Vret gruan me thike ne zemer

Një tjetër krim në familje është regjistruar në Tiranë, ku burri vret me thikë bashkëshorten e tij. Ngjarja e radhës është regjistruar pasditen e djeshme, në periferi të kryeqytetit, në fshatin Hekal, ku viktimë ka m

No Pic available
  • 2013-07-22

Dhuna, Komiteti i Pajtimit:Intensitetiështë i lartë, është mbajtur e fshehur

TIRANE- “Dhuna në shoqërinë shqiptare, si ajo e shfaqur këto ditë ashtu dhe ajo që është mbajtur e fshehtë gjatë gjithë viteve të tranzicionit, vazhdon të ketë një intensitet të lartë që nuk ka ekzistuar

No Pic available
  • 2013-07-22

Komiteti i Pajtimit: Dhuna ështëfshehur, ka intensitet të lartë

TIRANE- “Dhuna në shoqërinë shqiptare, si ajo e shfaqur këto ditë ashtu dhe ajo që është mbajtur e fshehtë gjatë gjithë viteve të tranzicionit, vazhdon të ketë një intensitet të lartë që nuk ka ekzistuar kurrë ndonjëherë në historinë e shqiptarëve. Numri i vrasjeve pati