Rezultate te kerkimit per termin: +Depresioni

Meta: total 1000 / total_found 3413 / time 0.002 / keyword[0] depresioni / docs[0] 3413 / hits[0] 4674 /
Frrok Çupi thotë se 2017-a do jetë viti i rebelimit në Shqipëri dhe se do ndodhë qameti
  • 2017-01-03

Frrok Çupi thotë se 2017-a do jetë viti i rebelimit në Shqipëri dhe se do ndodhë qameti

Frrok Çupi thotë se 2017-a do të jetë viti i rebelimit ndaj qeverisë në Shqipëri. Por, ai parashikon se ky do të jetë edhe viti i qametit në botë dhe Europë, pasi do të rrëzohet BE, OKB, Banka Botërore, FMN etj. Qeveria, kjo që është, më e bezdisshmja gjer më sot, nuk do të

Mirush Kabashi: Bujar Lako u dënua me riedukim, si e mblodhi pianistja
  • 2017-01-01

Mirush Kabashi: Bujar Lako u dënua me riedukim, si e mblodhi pianistja

Aktori i njohur, Mirush Kabashi, tregon vitet e Kursit të aktrimit me Bujar Lakon, dënimin që atij iu bë gjatë shkollës, rolet e tij, por dhe amanetin e tij për të mos pranuar homazhe në teatrin kombëtar. Në një intervistë për gazetën Panorama Kabashi Kabashi tregon dhe momentet e dep

No Pic available
  • 2016-12-28

Përdorimi i tepërt i rrjeteve sociale mund të shkaktojë depresion

Përdorimi i tepërt i mediave sociale mund të çojë në depresion. Ky është përfundimi i një studimi të realizuar së fundmi. Në një shkrim të revistës Computers in Human Behavior, hulumtues nga Qendra për Kërkime në Media, Teknologji dhe Shëndet, në universitetin e Pitsburgut thon

No Pic available
  • 2016-12-27

Itali, nëna helmon me detergjent dy vajzat, tenton të vrasë edhe veten

Një krim i rëndë ka ndodhur sot në Itali, ku nënë ka vrarë dy fëmijët e saj dhe më pas ka tentuar ti japë fund jetës. Ngjarja ka ndodhur në Gela, ku Giuseppa Savatta 41 vjeçe helmoi dy vjazat e saj, Maria Sofia dhe Gaia përkatësisht 9 dhe 7 vjeç me detergjent zbardhues dhe më pas k

Falja e kamatëvonesave, Basha: Pas grabitjes, Rama po bën qoka
  • 2016-12-19

Falja e kamatëvonesave, Basha: Pas grabitjes, Rama po bën qoka

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas deklaratës së Ramës mbi faljen e kamatëvonesave të pensionistëve dhe të njerëzve në nevojë. Basha, edhe pse ka vlerësuar vendimin e qeverisë, ka thënë se është diçka e vonuar. Edi Rama më në fund pranon dëmin e madh që u b

No Pic available
  • 2016-12-19

Rama fal kamatvonesat, Basha: Pranoi terrorin ndaj të varfërve, por më mirë vonë se kurrë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas lajmit të kryeministrit Edi Rama për faljen e kamatvonesave për familjet në nevojë. Në një postim në Facebook, kreu i demokratëve tha se kjo është një gjë e mirë, edhe pse vonë për disa qytetarë të cilët i kanë dhënë

No Pic available
  • 2016-12-18

Rama fal kamatvonesat, Basha: Pranoi terrorin. Më mirë vonë se kurrë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas lajmit të kryeministrit Rama për faljen e kamatvonesave për familjet në nevojë. Në një postim në facebook, kreu i demorkatëve tha se kjo është një gjë e mirë, edhe pse vonë për disa qytetarë të cilët i kanë dhënë fund jetë