Rezultate te kerkimit per termin: +Deputett

Total: 416
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.453Z

Nafta e Albpetrolit me çmime burse, Kuvendi miraton aktin normativ

Prifti debaton me deputetët e PS-së: Jeni politikanë si Çavez i Venezuelës Nafta e prodhuar nga kompania Albpetrol do t shitet n treg me mimet e burss. Kuvendi vendosi dje t’i jepte t drejtn Albpetrolit t shes me mimet e burss ndrkombtare, duke miratuar aktin normativ.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Kuvendi me imazh të ri, seancat bëhen me sallë ovale

Punimet nuk kan prfunduar, ndrkoh q kostoja ka arritur shifrn e 79 milion lekve Ndryshon pas 60-vjetsh imazhi i salls s Parlamentit. Dizenjoja e re e salls s Kuvendit do t ket formn ovale, kryetarja e parlamentit do t vazhdoj t ulet n qendr t salls, dhe edhe pas imazhit t ri, deputett do t ndjekin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.556Z

Inspektimi financiar, rezultati i kontrollit spublikohet pa qenë përfundimtar

Projektligji i ri mbi inspektimin financiar ka vazhduar dje t shqyrtohet nga Komisioni i Ekonomis nen pr nen. N seancn e zhvilluar dje morn pjes dhe antart e opozits, t cilt kontestuan disa nene t ktij ligji, por me shumic votash ky ligj sht kaluar nga Komisioni i Ekonomis dhe Fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.348Z

Seanca maratonë, opozita refuzon ofertën

Refuzohet oferta e Berishës për ndryshim në ligj Kërkuan fjalën 120 deputetë, asnjë rezultat Pas nj maratone debatesh, replikash, akuzash, diskutimesh q nisn q pas ors 5 pasdite e q vijuan deri pas mesnat, mazhoranca dhe opozita nuk arritn asnj rezultat. Oferts s Kryem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.763Z

Asambleja e KE: Të zgjidhet ngërçi politik sa më parë

Byroja e Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs q u mblodh sot n mngjes n Strasburg miratoi nj deklarat t prbashkt pr vendin ton ku shpreh shqetsimin pr ngrin politik q erdhi pas zgjedhjeve parlamentare t 28 qershorit pavarsisht kthimit t pjesshm t deputetve socialist n parlament, pas vizits s di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.467Z

Taksa për makinat e përdorura, Kuvendi miraton draftin

Kuvendi i Shqipris miratoi dje dy projektligje dhe nj akt normativ, t cilat jan me rndsi n drejtim t reforms ligjore dhe zhvillimit ekonomik t vendit. Draftet q do t kthehen n ligje me botimin n fletoren zyrtare jan ai “Pr kundrvajtjet administrative”, “Pr disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.285Z

Shqipëria ndihmë Kosovës për legjislacionin

Kuvendi i Shqipris dhe ai i Kosovs do t intensifikojn bashkpunimin, veanrisht n fushn legjislative. Nj shtje mbi t cilin u diskutua gjat takimit q kryeparlamentarja Topalli zhvilloi me nj grup deputetsh nga Kosova prfaqsues t Komisionit t Ligjeve. Delegacioni parlamentar i Kosovs shprehu interes p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama