Rezultate te kerkimit per termin: +Dervishaj

Meta: total 1000 / total_found 1236 / time 0.000 / keyword[0] dervishaj / docs[0] 1236 / hits[0] 2526 /
Destabilizim më 16 shkurt? Ambasadori i BE: Jo dhunë, Shqipëria mos të humbë kohë
  • 2019-02-14

Destabilizim më 16 shkurt? Ambasadori i BE: Jo dhunë, Shqipëria mos të humbë kohë

Opozita në Shqipëri ka paralajmëruar se të shtunën do të zhvillojë në Tiranë një protestë masive me sloganin Shqiptarët nuk janë të varfër, por janë të vjedhur, me protestues nga i gjithë vendi. Sipas pohimeve publike pritshmëritë e opozitës nga rezultati i protestës janë larg

Gjyqtari i lidhur me krimin, një kujtim i hidhur për sistemin e drejtësisë
  • 2019-02-07

Gjyqtari i lidhur me krimin, një kujtim i hidhur për sistemin e drejtësisë

Vettingu i mbylli përfundimisht derën sot një prej Gjyqtarëve të Zinj të sistemit të drejtësisë në Shqipëri. Bëhet fjalë për ish anëtarin e Gjykatës së Lartë, Shkëlzen Selimi të cilin Kolegji i Posaçëm i Apelimit e njohu me vendimin final pasi ai kishte animuar më herët vendi

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri
  • 2019-01-14

Përgjimet ndaj kreut të Burgjeve: O Gerti, gjithçka është bllokuar nga Kryeministri

Kabineti i kryeministrit Rama rezulton te ketë ndërhyrë punësimin e militantëve të Partisë Socialise në burgje. Zëri i Amerikës ka publikuar sot përgjimet nga dosja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda,ku shihet qartë se si , drejtori i Përgjithshëm në atë kohë i Burgjeve, Arben Ç

Një protestë për ata që janë jashtë dyerve! (FOTO)
  • 2018-11-20

Një protestë për ata që janë jashtë dyerve! (FOTO)

Një nga pjesët teatrale më të rëndësishme të periudhës gjermane të pasluftës, ku ushtari Beckman, humbet nëpër rrënojat e Hamburgut dhe ulërin së brendshmi protestën e tij kundër luftës dhe çdo forme tiranie. Duke menduar se do i kthehej një jete normale pas luftës, protagonisti

Gjyqtarët e Zinj, ja kush janë ata që fjetën me krimin dhe politikën
  • 2018-11-15

Gjyqtarët e Zinj, ja kush janë ata që fjetën me krimin dhe politikën

Top Story sjell përmes dokumentarit Gjyqtarët e Zinj, gjyqtarët që kanë fjetur me krimin dhe politikën duke dhënë vendime në favor të tyre. Gjyqtarë si Tom Ndreca, Shkëlzen Selimi, Fatos Lulo, Admir Thanza, Gani Dizdari të cilët janë shkarkuar nga Vettingu kanë dhënë vendime me urd

Historia e një ushtari gjatë Luftës së II Botërore vjen në teatër
  • 2018-11-12

Historia e një ushtari gjatë Luftës së II Botërore vjen në teatër

Jashtë derës vepra me autor Wolfgand Borchert dhe regji të Mantas Janciauskas do të vijë premierë më 17-18 nëntor në skenën e Teatrit Eksperimental. Në role kryesore interpretojnë Endri Cela, Mehmet Xhelili, Romir Zalla, Dasara Xhangolli, Adriana Tolka, Ilirda Bejleri, Mateo Dervishaj, A

Iu gjet 38 kg kanabis në banesë, arrestohet 54-vjeçari në Tepelenë
  • 2018-10-03

Iu gjet 38 kg kanabis në banesë, arrestohet 54-vjeçari në Tepelenë

Sekuestrohen 38 kg e 650 gram kanabis në Tepelenë. Lënda narkotike u gjet gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Arbent Dervishi, në fshatin Dervishaj. Policia arrestoi në flagrancë 54-vjeçarin, ndërsa materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë