Rezultate te kerkimit per termin: +Dervishaj

Meta: total 1000 / total_found 1236 / time 0.000 / keyword[0] dervishaj / docs[0] 1236 / hits[0] 2526 /
No Pic available
  • 2017-04-11

Miratohet shtesa 35 mln dollarë, Majko: Tiranë-Elbasan, varrezë lekësh

Komisioni i Ligjeve miratoi marrëveshjen për ndërtimin e segmenteve të mbetura të aksit nacional Tiranë-Elbasan, investim në vlerën e 35 milion dollarëve. Por, gjatë mbledhjes së Komisionit, mazhoranca shfaqi shqetësimin se po krijohen raste me preçedentë rrugë që nuk përfundojnë,

Autostrada Elbasan-Tiranë, votohet shtesa prej 35 mln $. Majko: Të hetohet
  • 2017-04-11

Autostrada Elbasan-Tiranë, votohet shtesa prej 35 mln $. Majko: Të hetohet

Një ditë pasi shtynë votimin për një shtesë financimi për rrugën Tiranë-Elbasan, Komisioni i Ligjeve miratoi kredinë prej 35 milionë dollarë dhënë nga Banka Islamike për Zhvillim. Ministri i Transporteve, Sokol Dervishaj informoi projektligji është i qeverisë dhe se ky financim ë

No Pic available
  • 2017-04-10

Dervishaj: Mosfunksionimi ynë të mos kthehet në kosto për qytetarët

Ndërsa parashtroi se në katër vite janë investuar 200 mln euro për Ujësjellësa, Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj tha po ashtu se kërkohet rritje e kapaciteteve menaxhuese për të përmirësuar furnzimin me ujë të qytetarëve. Ai veçoi se çështja e ujit ësht

No Pic available
  • 2017-04-10

PS-LSI sherr për rrugën Tiranë-Elbasan, Doshi: Ministria më e korruptuar

35 milion dollarët që Ministria e Transportit kërkon për rrugën Tiranë-Elbasan kanë përplasur aleatet në koalicionin qeverisës në Komisionet parlamentare. Deputetët socialistë kërkojnë shpjegime, projekte dhe studime për paratë shtesë, ndërsa deputeti i përjashtuar Tom Doshi ka a

No Pic available
  • 2017-04-10

Investimet në ujësjellës, Dervishaj: 200 mln euro në 4 vite

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës Sokol Dervishaj, ka marrë pjesë në punimet e Konferencës Shqipëri-Hungari. Në fjalën hapesë të konferencës, Dervishaj u ndal te investimet në sektorin e ujësjellës-kanalizimeve, ku në 4 vite janë investuar rreth 200 milion euro, në ujësjel

No Pic available
  • 2017-04-07

Kriza politike, Meta: Me rëndësi të gjendet një zgjidhje në ditët që vijnë

Kreu i Kuvendit Ilir Meta ka komentuar nga Skrapari situatwn politike nw vend.  Ai bëri apel për dialog mes palëve që vendi të ecë në rrugën e stabilitetit dhe të paqes sociale. “Është shumë e rëndësishme të gjendet një zgjidhje në ditët që vijnë. Ne do të bëjmë çd

No Pic available
  • 2017-04-07

Meta apel për dialog: Të gjendet një zgjidhje në ditët që vijnë

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, nga Skrapari u bëri apel palëve për t’u ulur për dialog me qëllim zgjidhjen e krizës politike. Ai deklaroi se është shumë e rëndësishme të gjendet një zgjidhje në ditët që vijnë në mënyrë që vendi të ecë në rrugën e stabilitetit. Mesazhi