Rezultate te kerkimit per termin: +Detin +Kaspik

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.056Z

Irani mësyn me anije luftarake në Detin Kaspik

Ushtria iraniane ka dërguar anijet e saj luftarake, sistemet e raketave dhe njësitë komando në Detin Kaspik për një stërvitje masive pesë ditore të quajtur ‘Siguria dhe Fuqia e Qëndrueshme’. Stërvitja masive nisi të dielën, njoftoi agjencia e lajmeve IRNA. Ahmadreza Baqeri,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.482Z

Zbulohen depozita të gazit në Detin Kaspik

Kompania energjetike e Francës "Total", njoftoi se ka zbuluar një fushë të madhe të gazit natyror në sektorin e Azerbajxhanit të Detit Kaspik. Zbulimi është bërë në fushën Absheron, rreth 100 kilometra në jug të Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.922Z

Siri, Rusia sulmon ISIS-in me raketa nga Deti Kaspik

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu, ka thënë se luftanijet ruse në Detin Kaspik kanë lëshuar raketa kundër militantëve të Shtetit Islamik (IS) në Siri. Shoigu, i cili i ka bërë këto komente gjatë një paraqitjeje televizive me presidentin rus, Vladimir Putin, ka thënë se 26 raket

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.867Z

Raketat ruse godasin ISIS nga deti Kaspik

Rusia thotë se ka nisur të lëshojë raketa mbi grupet e Shtetit Islamik në Siri, nga luftëanije në detin Kaspik, rreth 1500 km larg. Ministri i Mbrojtjes, Sergei Shoigu tha se 4 luftëanije qëlluan 26 raketa në 11 vende, duke i shkatërruar ato dhe duke mos shkaktuar viktima civilësh. Ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.202Z

Irani dhe Rusia planifikojnë stërvitje të përbashkëta detare në Kaspik

Rusia dhe Irani po planifikojnë stërvitje të përbashkëta detare në Detin Kaspik në një të ardhme të afërt, ka thënë një zyrtar iranian. Agjencia e lajmeve Mehr ka cituar admiralin Hossein Khazadi të ketë thënë se dy shtetet po planifikojnë stërvitje taktike, të shpëtimit dhe an

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.249Z

Azerbajxhani kritikon rënien e prodhimit të naftës në Kaspik

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliyev e ka kritikuar konsorciumin e udhëhequr nga British Petroleum për një rënie në prodhim në Detin Kaspik, fushën më të madhe të naftës së këtij vendi. Ai i bëri këto deklarata gjatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.478Z

Iran, Rostam Qasemi: Kemi zbuluar një fushë masive gazi

Ministri i gazrave të Iranit deklaroi se vendi i tij ka zbuluar një fushë jashtëzakonisht të madhe të gazit natyral në Detin Kaspik. Faqja zyrtare e ministrisë citon ministrin Rostam Qasemi të ketë thënë se fusha është e vendosur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama