Rezultate te kerkimit per termin: +Detin +Kaspik

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.282Z

Irani inauguron dy anije dhe një nëndetëse

Komandanti i forcave detare iraniane bëri dje me dije se vendi i tij po planifikon për këtë javë inaugurimin e tri mjeteve të reja lundruese ushtarake: dy anije dhe një nëndetëse. Sipas agjencisë së lajmeve, "Fars News", e cila citonte fjalët e numrit një të marinës ushtarake të kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.253Z

Videot: Raketat ruse me dedikimin Kjo është për Parisin

Ushtria ruse ka nisur të shkruajë "Kjo është për Parisin" në bombat që ka nisur të hedhë mbi Siri, në shenjë solidariteti me viktimat e sulmit në kryeqytetin francez. Ministria e Mbrojtjes ka postuar një video ku duken ushtarët duke bërë mbishkrimet mbi bomba. Rusia ka përshkallë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.094Z

Projekti AMBOpret ende financimet

Projekti i AMBO-s me te cilin perfiton edhe Shqiperia eshte i ndryshem nga ai i Burgas Bullgari ndash Aleksandropolis Greqi. Ai ka shume me teper avantazhe deklaroi pak dite me pare per organin e specializuar ne fushen e energjetikes Plats presidenti Ted Ferguson duke shtuar se nuk ishte e qarte per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.475Z

Shqipëria në Trans-Adriatik

Nga Express më 16 korrik 2011 në ora 13:30 Autoritetet në Shqipëri po përgatiten që ta përfshijnë vendin në njërin prej rrjeteve më të fuqishme për bartjen e gazit nga Deti Kaspik për në kontinentin evropian. Projekti i Trans-Adriatikut, me një gjatësi prej 520 km, do te kaloje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.995Z

TAP nis ndërtimin e rrugëve pranverën e ardhshme

Tiranë - Rreth 100 milionë USD parashikohet të investohen nga pranvera e vitit që vjen në rrugët e aksesit, ku do të kalojnë tubacionet e projektit të gazsjellësit TAP. Punimet e para për këtë projekt do të fillojnë në Shqipëri për të përgatitur infrastrukturën rrugore drejt ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.395Z

32 viktima ne Azerbajxhan

brbrNje platforme nafte e Azerbajxhanit ne detin Kaspik eshte perfshire nga flaket pas nje stuhie duke shkaktuar vdekjen e 32 personave 33 punonjes qe gjendeshin ne platforme kane mundur te mbijetojne pas operacioneve te shpetimit Ato u zhvilluan ne kushte teper te veshtira per shkak te motit te ke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.507Z

Plane për një tubacion të ri për gazin rus drejt Evropës

Monopoli shtetëror rus i gazit natyror ka nënshkruar marrëveshje me 4 kompani evropiane lidhur me ndërtimin e një tubacioni të rëndësishëm naftësjellës nga Rusia për në Evropë. Zoti Berluskoni dhe Presidenti rus Vladimir Putin kryesuan ceremonitë e zhvilluara me këtë rast në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama