Rezultate te kerkimit per termin: +Detin +Kaspik

Total: 184
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.478Z

Iran, Rostam Qasemi: Kemi zbuluar një fushë masive gazi

Ministri i gazrave të Iranit deklaroi se vendi i tij ka zbuluar një fushë jashtëzakonisht të madhe të gazit natyral në Detin Kaspik. Faqja zyrtare e ministrisë citon ministrin Rostam Qasemi të ketë thënë se fusha është e vendosur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.183Z

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.260Z

Ndryshimet klimaterike, kercenim per Shqiperine

Banka Boterore paralajmeroi dje se ndikimi i ndryshimeve klimaterike ne Rajonin e Evropes dhe ate te Azise Qendrore, do te jete me i madh nga c'pritej. "Evropa dhe Azia Qendrore vuajne nga nje deficit adaptimi, i cili tashme eshte sfiduar nga ndryshueshmerite e fundit klimaterike," tha Marianne Fay,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.259Z

VIDEO-Raketat ruse me dedikimin: Kjo është për Parisin

Ushtria ruse ka nisur të shkruajë "Kjo është për Parisin" në bombat që ka nisur të hedhë mbi Siri, në shenjë solidariteti me viktimat e sulmit në kryeqytetin francez. Ministria e Mbrojtjes ka postuar një video ku duken ushtarët duke bërë mbishkrimet mbi bomba. Rusia ka përshka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.282Z

Irani inauguron dy anije dhe një nëndetëse

Komandanti i forcave detare iraniane bëri dje me dije se vendi i tij po planifikon për këtë javë inaugurimin e tri mjeteve të reja lundruese ushtarake: dy anije dhe një nëndetëse. Sipas agjencisë së lajmeve, "Fars News", e cila citonte fjalët e numrit një të marinës ushtarake të kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.253Z

Videot: Raketat ruse me dedikimin Kjo është për Parisin

Ushtria ruse ka nisur të shkruajë "Kjo është për Parisin" në bombat që ka nisur të hedhë mbi Siri, në shenjë solidariteti me viktimat e sulmit në kryeqytetin francez. Ministria e Mbrojtjes ka postuar një video ku duken ushtarët duke bërë mbishkrimet mbi bomba. Rusia ka përshkallë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.094Z

Projekti AMBOpret ende financimet

Projekti i AMBO-s me te cilin perfiton edhe Shqiperia eshte i ndryshem nga ai i Burgas Bullgari ndash Aleksandropolis Greqi. Ai ka shume me teper avantazhe deklaroi pak dite me pare per organin e specializuar ne fushen e energjetikes Plats presidenti Ted Ferguson duke shtuar se nuk ishte e qarte per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama