Rezultate te kerkimit per termin: +Detyr

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.728Z

Zëdhënësit në krye të detyrës, Silvi Bardhi pret një bebe

TIRANE - Jemi në muajin më të dashur të vitit... Më në fund gushti erdhi bashkë me rrezet e nxehta të diellit, me plazhet e mbushura plot e me pushimet e shumëpritura. Me shumë apo me pak shpenzime, brenda apo jashtë vendit, në det apo n&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.557Z

Ndryshon ligji për KLD-në, anëtarët nuk mund të ngrihen në detyrë gjatë ushtrimit të mandatit

TIRANE-Problematikat që kanë shoqëruar veprimtarinë e Këshillit të Lartë të Drejtësisë(KLD) gjatë viteve të fundit kanë nxitur një grup deputetësh të mazhorancës të propozojnë disa shtesa dhe ndryshime n&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.038Z

Abuzimet me detyrën, nën akuzë 514 zyrtarë të lartë

 Abuzimi me detyrën, trafiku i drogës, krimi kundër pronës apo vrasjet kanë qenë shqetësimet kryesore të Prokurorisë së Përgjithshme për vitin 2013. Në raportin e punës vjetore, të dorëzuar në Kuvendin e Shqip&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.670Z

MM, Jeronim Bazo merr detyrëne shefit të Shtabit të Përgjithshëm

TIRANË - Sot në mesditë, në Ministrinë e Mbrojtjes u zhvillua ceremonia e marrjes së detyrës nga shefi i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, gjeneralmajor Jeronim Bazo, i ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.594Z

Gjykata lë në burg 3 ish-punonjës të DTR-së, vodhën duke shpërdoruar detyrën

TIRANE - Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për tre ish-zyrtarë të Drejtorisë Rajonale të Transportit Rrugor, Tiranë, të akuzuar për “vjedhje duke shpërdoruar detyrën”. Vendimi i gjykatës &eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.024Z

Kalon ligji për ushtarakët, ja kushqëndron në detyrë e kush lirohet

TIRANE- Miratohet ligji për karrierën në ushtri. Drafti kaloi dje në seancë plenare vetëm me votat e mazhorancës dhe parashikon gradat, vitet e shërbimit, si edhe rastet kur ushtari i Forcave të Armatosura del në shërbim. Konkretisht sipas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.370Z

Media: A është tradhti një detyrë qytetare?

Që nga 11 shtatori i vitit 2001, kur Amerika pësoi një tragjedi të madhe, liria e shtypit është vënë nën presion të madh nga ana e qeverive të ndryshme, që e argumentojnë këtë shtrëngim me rritjen e sigurisë, por n&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama