Rezultate te kerkimit per termin: +Detyr

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.607Z

Avokati i Popullit, Igli Totozani nis zyrtarisht detyrën

TIRANË- Avokati i ri i Popullit Iglzi Totozani sot nis zyrtarisht detyrën.Ai do prezantohet me stafin e zyrës së Avokatit të Popullit paraditen e sotme. Totozani i përzgjedhur pas një konkursi nga PS, u votua me konsesus në parlament nga pozita dhe opozita. (e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.443Z

Serbi, abuzoi me detyrën, prangaish-ministres së Telekomunikacionit

BEOGRAD- Ish- ministrja serbe e Telekomunikacionit, Jasna Matiç është arrestuar mëngjesin e sotëm nën akuzën e abuzimit me detyrën. Përveç detyrës së saj si ministre në kabinetin qeveritar të ish-kryeministrit Mirko Cvetkovi&c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.163Z

Skandali i pikturave, rikthehet në detyrë drejtori i Qendrës Kulturore

KORÇË- Rikthehet në detyrë drejtori i Qendrës Kulturore. Vladimir Topi u pezullua për zhdukjen e 61 pikturave nga galeria e arteve “Guri Madhi” në Korçë. Topi rikthehet në detyrë pas pushimit të çështjes ndaj tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.378Z

Thaçi të premten ia dorëzon detyrën Mustafës

Kryeministri në detyrë, Hashim Thaçi ka vendosur që deri të premten të mos dorëzojë detyrën kryeministrit të sapozgjedhur, Isa Mustafa. Kështu njofton Qeveria e Kosovës, ku thuhet se pranim-dorëzimi i detyrës nga kryeministri H

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.144Z

Rama: Operacioni antidrogë, Policia në krye të detyrës

TIRANE- Kryeministri Rama ka reaguar në faqen e tij në Facebook, në lidhje me operacionin e policisë për ndalimin e pilotit të një avioni dhe kapjen e 460 kg drogë në një mjet Mitsubishi në Divjakë. Sipas Ramës, ky operacion ësht&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.829Z

Jakup Krasniqi ia dorëzon detyrën Isa Mustafës

Pas seancës konstituive të legjislaturës V të Kuvendit të Republikës së Kosovës, është bërë dorëzim-pranimi detyrës së kryetarit të Kuvendit. Kryetari i deritashëm i Kuvendit, Jakup Krasniqi, i dorëzoi detyr&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.734Z

Gjykata rrëzon urdhrin e Imamit, kthen në detyrë gjeneral Qiriazin

Gjykata e Tiranës shfuqizon dekretin e ish-presidentit të Republikës Bamir Topi dhe urdhrin e ministrit të Mbrojtjes, Arben Imami, duke urdhëruar rikthimin në detyrë të një prej tre ish-gjeneralëve të shkarkuar dy vite më parë. Gjenera

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama