Rezultate te kerkimit per termin: +Detyrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.212Z

“Detyrim paraqitje” për “dedektivin” gjerman

29/03/2005  Vendimi i gjykatës, bllokohet pasaporta SHKODËR – Shtetasi gjerman, Gunter Ullbricht, i ndaluar disa ditë më parë, do të paraqitet dy herë në javë para organeve të hetimit. “Detyrim paraqitje” ka caktuar dje gjykata e rrethit të Shkodrës, pasi ka shqyrtuar ç�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.633Z

Detyrim paraqitjeje për protestuesit socialistë

Lirohen nga paraburgimi katër protestuesit tepelenas që akuzohen për bllokim rruge Detyrim për paraqitje ka qenë masa e arrestit të dhënë për katër simpatizantët e PS-së dhënë dje nga Shkalla e Parë e Gjyqësorit të Gjirokastrës. Drejtuesi i seancës së djeshme gjyqësore vendosi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.563Z

Balla: Hetimi i zgjedhjeve,detyrim i Qeverisë

 Partia Socialiste paralajmëroi kryeministrin Berisha se me kokëfortësinë për hetimin e zgjedhjeve po vë në rrezik procesin e liberalizimit të vizave. Deputeti Taulant Balla, duke u mbështetur në rezolutën e ditëve më parë të Këshillit të Evropës, tha se është detyrim i Qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.241Z

Vlorë, detyrim paraqitje për kreun e Hipotekës

Detyrim paraqitjeje ka qënë vendimi i gjykatës së Vlorës për kreun e Hipotekës, Edmond Banushi. Vendimi ka qënë i tillë edhe për ish-punonjësin e këtij institucioni dhe biznesmenin e arrestuar të premten e kaluar. VLORË- Gjykata e Vlorës mori vendimin për lirimin e kreut t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.575Z

Balla: Rezoluta e KiE, detyrim për Berishën

Partia Socialiste bëri sërish thirrje që mazhoranca të jetë e pranishme në tryezën që pritet të zhvillohet nga Presidenti i Republikës, Bamir Topi, si përpjekje për zgjidhjen e krizës. Deputeti Taulant Balla tha se zbardhja e së vërtetës së 28 qershorit përmes hetimit të plotë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.501Z

Maqedoni, gjuha maqedonase, me detyrim

Femijet shqiptare te klasave te para ne Maqedoni nga semestri i ardhshem do te jene te detyruar te mesojne gjuhen maqedonase. Vendimi eshte marre nga Ministria e Arsimit, e cila e ka cilesuar si te domosdoshem mesimin e gjuhes maqedonase. Por shqiptaret e kundershtojne kete vendim dhe si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.358Z

Lirohen aleancistet me "detyrim paraqitjeje"

VLORE - Kane lene dje qelite e burgut te Rrogozhines dhe i jane kthyer lirise me kusht tre aleancistet qe mbaheshin ne qeli, perkundrejt mases se dhene nga Gjykata e Vlores ne ngarkim te tyre. Eneid Hmazai, Besnik Lula dhe Sadrit Danaj kane kerkuar prane gjykates rivleresim te mases se sigurise dhe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama