Rezultate te kerkimit per termin: +Detyrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.563Z

Balla: Hetimi i zgjedhjeve,detyrim i Qeverisë

 Partia Socialiste paralajmëroi kryeministrin Berisha se me kokëfortësinë për hetimin e zgjedhjeve po vë në rrezik procesin e liberalizimit të vizave. Deputeti Taulant Balla, duke u mbështetur në rezolutën e ditëve më parë të Këshillit të Evropës, tha se është detyrim i Qeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:26.241Z

Vlorë, detyrim paraqitje për kreun e Hipotekës

Detyrim paraqitjeje ka qënë vendimi i gjykatës së Vlorës për kreun e Hipotekës, Edmond Banushi. Vendimi ka qënë i tillë edhe për ish-punonjësin e këtij institucioni dhe biznesmenin e arrestuar të premten e kaluar. VLORË- Gjykata e Vlorës mori vendimin për lirimin e kreut t�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.575Z

Balla: Rezoluta e KiE, detyrim për Berishën

Partia Socialiste bëri sërish thirrje që mazhoranca të jetë e pranishme në tryezën që pritet të zhvillohet nga Presidenti i Republikës, Bamir Topi, si përpjekje për zgjidhjen e krizës. Deputeti Taulant Balla tha se zbardhja e së vërtetës së 28 qershorit përmes hetimit të plotë pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.501Z

Maqedoni, gjuha maqedonase, me detyrim

Femijet shqiptare te klasave te para ne Maqedoni nga semestri i ardhshem do te jene te detyruar te mesojne gjuhen maqedonase. Vendimi eshte marre nga Ministria e Arsimit, e cila e ka cilesuar si te domosdoshem mesimin e gjuhes maqedonase. Por shqiptaret e kundershtojne kete vendim dhe si

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:27.358Z

Lirohen aleancistet me "detyrim paraqitjeje"

VLORE - Kane lene dje qelite e burgut te Rrogozhines dhe i jane kthyer lirise me kusht tre aleancistet qe mbaheshin ne qeli, perkundrejt mases se dhene nga Gjykata e Vlores ne ngarkim te tyre. Eneid Hmazai, Besnik Lula dhe Sadrit Danaj kane kerkuar prane gjykates rivleresim te mases se sigurise dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:37.306Z

Vogst Titulli eshte detyrim per Gjermanine

Ish-trajneri i përfaqësueses gjermane të futbollit, Berti Vogst, ka vënë nën presion trajnerin aktual të Gjermanisë, Joachim Low, duke deklaruar se për Gjermaninë titulli kampion në EURO 2012 është një detyrim. “Ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.972Z

Tahiri: Pas rezolutës së OKB, dialogu detyrim

Edita TahiriPrishtinë, 6 maj 2011, NOA- Edita Tahiri, kryesuesja e delegacionit të Kosovës për bisedimet me Serbinë shprehet se dialogu ishte i pashmangshëm.Hyrja në bisedime me Serbinë duhet të ndodhte, pavarësisht kritikave të shumta nga opozita se Kosova nuk është e përgatitur dhe s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama