Rezultate te kerkimit per termin: +Detyrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.532Z

Qeveria i bën gati hartën BE-së, ja 4 qarqet më të varfra

Qeveria detyrim për MSA: Bën publike hartën e varfërisë sipas të gjitha rretheve të vendit. BB, FMN, paralajmërojnë për varfëri të tejskajshme. Ulja e varfërisë në vend si dhe punësimi, janë dy nga premtimet e politikes TIRANE-Katër qarqet e Veriut; Dibra, Lezha, Kukësi dhe S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.290Z

Gjiknuri: Procesi për pajisjen me letërnjoftimeve po rrezikon zgjedhjet

Sekretari për Çështjet Ligjore në PS, Damian Gjiknuri reagoi dje pas deklaratës së zv/ministrit Ferdinand Poni se opozita  po deformon procesin e aplikimit për letërnjoftime të qytetarëve. Kundër deklaratave të Ponit, Gjikunuri tha se proces i letërnjoftimeve është i mbushur me shum�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.510Z

Kavajë, pas rikthimit në detyrë, kreu i Hipotekës Gjuzi njihet me akuzën

Pas rikthimit në detyrën e tij të mëparshme, regjistruesi i Zyrës Vendore të Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Kavajë, Fatos Gjuzi është njohur zyrtarisht me akuzën. Para pak ditësh në Gjykatën e Shkallës së Parë në Tiranë është zhvilluar seanca e parë, ku 7 të pand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.392Z

Vrasja e atletit, lirohet i dyshuari se ska prova

Gjykata e Tiranës ka dhënë masën “detyrim paraqitje” për Avni Gocën, duke e nxjerrë nga qelia Gjykata është detyruar të lirojë të dyshuarin për vrasjen e Hasan Rakipit, trajner i atletikës, pasi prokuroria nuk i ka paraqitur asnjë provë për implikimin e tij në këtë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.026Z

Shpallet kompanie fituese e Lotarisë Kombëtare

Kujtojmë se procesi është shoqëruar me akuza të forta nga konkurrentët e tjerë ndaj Ministrisë së Financave për favorizim të kompanive. Njoftimi bën me dije se "Austrian Lotteries" është renditur e para me 90.7250 pikë, kundrejt kompanisë "LTO Consortium" që kishte 76.5750 pikë. Ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.830Z

Ulet taksa e makinave të vjetra. Berisha: Verifikim ajror për ndërtimet

Tiranë- Kryeministri Sali Berisha ka kërkuar sot që të dyfishohet vlera e letrave me vlerë, ndërsa qeveria ka miratuar vendimin për përgjysmimin e taksës për makinat e përdorura. Duke folur në mbledhjen e Këshillit të Ministrave ai u shpreh se dyfishimi i vlerës për letrat me vlerë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.732Z

Top Channel pergenjeshtron KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, përmes një deklarate, ka dalë për t’i kujtuar operatorëve radiotelevizivë detyrimin, që iu lind nga kodi zgjedhor, për dorëzimin në KQZ të tarifave zyrtare për transmetimin e reklamave politike, gjat&eu

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama