Rezultate te kerkimit per termin: +Detyrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.257Z

Skandali me drejtësinë në Pukë, arrest me burg për zyrtarët e korruptuar

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për ish-prokurorin e Pukës Pëllumb Premçi, ish- sekretaren Liljana Shkjau dhe ish-kancelaren Meliha Kuka, avokatët Fran Dashi dhe Fariz Xhurxhi dhe shoferin e Prokurorit të Pukës, Dëfrim Premçi. Nga hetimi tejet intensiv i Nj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.433Z

BE Presim rezultate kunder krimit

Gjatë prezantimit të PAMECA 4, ambasadori i BE-se Ettore Sequi ka kërkuar rezultate me konkrete në luftë kundër krimit të organizuar. Ndryshe nga perfaqesite e tjera diplomatike qe kane patur rezerva per Ligjin e ri Antimafia, Sequi tha se ligji i ri mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.256Z

Edhe Berisha del kundër armëve kimike

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka shprehur sot qëndrimin e tij lidhur me mundësinë e shkatërrimit të armëve kimike të Sirisë në Shqipëri. Berisha cilëson të papranueshme “heshtjen” e qeverisë për këtë ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.243Z

Armët kimike, Marko Bello: NATO nuk të detyron, por zelli absurd i qeverisë na dëmtoi

TIRANË-Ish-ministri i Jashtëm Marko Bello ka komentuar çështjen me armët kimike siriane që diskutohet gjerësisht prej ditësh se mund të asgjësohen në territorin shqiptar. Me një koment në rrjetin social, "Facebook", Bello hedh poshtë pretendimet se NATO të detyron një shtet të asgj�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.372Z

Argjentina refuzon shlyerjen e borxhit te jashtem

Qeveria ka kohë deri në 15 dhjetor për të rimbursuar fondet ndihmë, që shmangën dy shkëmbimet e borxheve të papaguara në 2005 dhe 2010. Por, ministri i Ekonomisë Hernan Lorenzino e refuzoi vendimin, duke thënë se ishte e jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.682Z

68-vjetori i clirimit te Tiranes

Me rastin e 68-vjetorit të clirimit të kryeqytetit, Kryetari i bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka kryer mëngjesin e së shtunës homazhe në varrezat e dëshmorëve. Në fjalën e tij, pas ceremonisë kryebashkiaku ka bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Gjykata liron kryekomunarin e Kalasë së Dodës

Togat e zeza vendosn “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin. T akuzuarit e tjer vlersohen me mas “detyrim paraqitje” Gjykata e Tirans ka vendosur ditn e djeshme “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin, kryetar i Komuns Kala e Dods, duke e liruar nga qelit. Togat e zez

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama