Rezultate te kerkimit per termin: +Detyrim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.256Z

Edhe Berisha del kundër armëve kimike

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka shprehur sot qëndrimin e tij lidhur me mundësinë e shkatërrimit të armëve kimike të Sirisë në Shqipëri. Berisha cilëson të papranueshme “heshtjen” e qeverisë për këtë ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.243Z

Armët kimike, Marko Bello: NATO nuk të detyron, por zelli absurd i qeverisë na dëmtoi

TIRANË-Ish-ministri i Jashtëm Marko Bello ka komentuar çështjen me armët kimike siriane që diskutohet gjerësisht prej ditësh se mund të asgjësohen në territorin shqiptar. Me një koment në rrjetin social, "Facebook", Bello hedh poshtë pretendimet se NATO të detyron një shtet të asgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:05.372Z

Argjentina refuzon shlyerjen e borxhit te jashtem

Qeveria ka kohë deri në 15 dhjetor për të rimbursuar fondet ndihmë, që shmangën dy shkëmbimet e borxheve të papaguara në 2005 dhe 2010. Por, ministri i Ekonomisë Hernan Lorenzino e refuzoi vendimin, duke thënë se ishte e jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:04.682Z

68-vjetori i clirimit te Tiranes

Me rastin e 68-vjetorit të clirimit të kryeqytetit, Kryetari i bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka kryer mëngjesin e së shtunës homazhe në varrezat e dëshmorëve. Në fjalën e tij, pas ceremonisë kryebashkiaku ka bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Gjykata liron kryekomunarin e Kalasë së Dodës

Togat e zeza vendosn “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin. T akuzuarit e tjer vlersohen me mas “detyrim paraqitje” Gjykata e Tirans ka vendosur ditn e djeshme “arrest shtpie” pr Bajram Himallarin, kryetar i Komuns Kala e Dods, duke e liruar nga qelit. Togat e zez

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:54.148Z

Shkollat profesionale Veliaj Drejtuesit te paafte te ikin

e Merkure 27 Gusht 20140705 am p classwp-caption-text Ministri Veliaj ne inaugurimin e shkolles Hermann GmeinerSSSAbrASSVale shkarkimesh ne nivel drejtuesish ne shkollat profesionale mbyllje te disa profileve ekzistuese dhe hapje e disa te tjerave Jane keto disa nga ndryshimet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.996Z

7 vjet burgim për dy persona që detyronin femra në prostitucion

Trup gjykues prej tre gjyqtarëve nga Gjykata Themelore në Prishtinë, i ka dënuar dy persona për vepër të mundësimit dhe detyrimit në prostitucion në hotelin “Troja” në Prishtinë, që ishin kryer prej muajit shkurt deri n&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama