Rezultate te kerkimit per termin: +Detyruam

Total: 683
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.379Z

Mrekulli shkencore,7-vjeçares i lëvizen gjashtë organe, i mbijeton operacionit

Edhe pse mund të duket një paradoks, një mrekulli e shkencës është arritur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një vajzë shtatë vjeçare e sëmurë nga kanceri i ka mbijetuar një operacioni që ka zgjatur 23 orë dhe në të cilin janë prekur gjashtë organe jetësore të saj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:35.962Z

Zhyten ne terr, bllokojne rrugen

Vlore- Nje lagje e tere tek Plazhi i Vjeter i Vlores, hidhet ne proteste pas nderprerjes se energjise elektrike qe prej muajit shkurt te ketij viti. Rreth 40 familje te zones tek ish- kabinat e pushimit, kane bllokuar rrugen kryesore Skele-Tec-Petrolifere, ne shenje pakenaqesie per vendimin e marre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.414Z

Dibër, mbrëmë sërish lëkundje tërmeti

 BULQIZE - Kur ende nuk është zgjidhur situata në zonat e prekura nga tërmeti i së dielës, lëkundje të tjera u ndjenë dje në qarkun e Dibrës. Sipas sizmikës, dyshohet se ato ishin në 3-4 ballë, ndërsa alarm për një tërmet të ngjashëm erdhi dhe nga rrethi i Librazhdit. Ndërs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.016Z

E rrallë, lind viçi me gjashtë këmbë në Lushnjë

Qyteti i Lushnjës bëhet arenë e një mutacioni të rrallë gjenetik. Këtë herë në qendër të vëmendjes është vendosur në viç i porsalindur, i cili dallon dukshëm nga kafshët e të njëjtit lloj. 6 këmbët dhe dy organet gjenitale, e bëjnë viçin e lindur në Lushnje të jetë një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.448Z

Berisha: Privatizimi i ARMO-s, sukses

Parlamenti shqiptar u përfshi në debate të ashpra gjatë diskutimit të aktit normativ të qeverisë për dhënien e të drejtës kompanisë Albpetrol për të shitur naftën e saj me cmime të bursës. Me këtë ndryshim ligjor Albpetrol fiton atë të drejtë që KESH e ka marë prej kohësh.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:39.923Z

Berisha në Peshkopi, prezanton kandidatët për deputetë

Kryeministri Berisha ka prezantuar sot në Peshkopi kandidatët për deputetë të qarkut të Dibrës. Në fjalën e tij, kryeministri Berisha premtoi se gjatë 4 viteve të ardhshme do të bëhet gjithçka për të zhvilluar Dibrën por edhe të gjithë Shqipërinë. “Do të bëjëmë gjithck

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.229Z

EURO 2012 Prandelli ndrra sapo ka nisur

“Kemi luajtur një ndeshje të madhe edhe pse në fund u detyruam të mbroheshim në zonë sepse nuk kishim më forca.” Këto janë fjalët e Cesare Prandelli pas fitores së Italisë së tij ndaj Gjermanisë 2-1 në gj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama