Rezultate te kerkimit per termin: +Dhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

Berisha dhe Rama, akuza dhe ironi

Kryeministri Sali Berisha dhe kryetari i Partis Socialiste kan shkmbyer akuza n distanc ndrmjet tyre, teksa kan nisur nj fushat inaugurimesh n t zona t ndryshme t Tirans. Berisha e akuzoi kreun e Bashkis s Tirans Rama se ka abuzuar me fondet e qeveris. Edvin Rama t dal dhe t tregoj se ku i ka uar fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.444Z

Top dhe Flop, sukseset dhe dështimet

“Albania” nis një rubrikë të re të sajën, por që ekziston prej vitesh në faqet e gazetave e famshmja “Top&Flop” ose e shqipëruar “Majë e fund”, apo në një version më popullor “Hip e zbrit”. Duke parë 7 javët e zhvilluara deri tani në Kategorinë Superiore, mund të v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.403Z

Aleanca mes Metës dhe Bashës dhe propozimet e Hahn dhe Nuland

Të martën, teksa palët dukeshin larg konsensusit për reformën në drejtësi, kryetari i Kuvendit, Ilir Meta u takua me kreun e PD, Lulzim Basha. Simbolika e takimit ishte e fortë. Të dy deklaruan pas takimit se do e kërkojnë zgjidhjen tek Brukseli zyrtar. Ndërsa Ilir Meta u kërkoi aktor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

Dialogu dhe toleranca ndrfetare: ecuri dhe sfida

-Pjesa I- "do njeri ka t drejtn e liris s mendimit, t ndrgjegjes e t fes; kjo e drejt nnkupton lirin pr t ndryshuar fen ose bindjet, si dhe lirin pr t manifestuar fen ose bindjet, vetm pr vetm ose bashkrisht, si n publik ashtu edhe privatisht, nprmjet arsimit, praktikave, kultit dhe kryerjes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.198Z

Dialogu dhe toleranca ndërfetare: ecuri dhe sfida

-Pjesa I- "Çdo njeri ka të drejtën e lirisë së mendimit, të ndërgjegjes e të fesë; kjo e drejtë nënkupton lirinë për të ndryshuar fenë ose bindjet, si dhe lirinë për të manifestuar fenë ose bindjet, vetëm për vetëm ose bashkërisht, si në publik ashtu edhe privatisht, në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.219Z

BUXHETI DHE TVSH NDAJ BIZNESIT DHE QYTETARIT

EDUART GJOKUTAJ Rritja e shpejtë e barrës së shpenzimeve të qeverisë shqiptare në 5 vitet e fundit (2.7 miliardë dollarë amerikanë gjithsej) i diktoi buxhetit të vendit rritje të deficiteve buxhetore gjithmonë e më të mëdha. Deficitet buxhetore diktuan marrjen e borxheve dhe madje edh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.084Z

URREJTJE DHE DHUNE KUNDER FJALES DHE KRITIKES

Si ka shkruar Umberto Eko në artikull thirrje për italianët kundër shtypjes së medias nga Kryeministri Berluskoni? Ka thënë se në një shoqëri demokratike normale, nuk lind nevoja për t‘u deklaruar në mbrojtje të gazetarëve dhe të lirisë së medias. Kur ndodh e kundërta, degradimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama