Rezultate te kerkimit per termin: +Dhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.078Z

Shqipëria dhe sfidat globale

Nga Edmond Haxhinasto Ministër i Jashtëm Në një botë si kjo e jona, me një globalizim të përshpejtuar dhe një ndërvarësi shumëplanëshe, dinamikat e zhvillimeve bëhen aq të shpejta e komplekse sa politika e jashtme duhet të mbetet solide, parimore, të tregojë fleksibilitet të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.924Z

Moti Sot dhe Neser

 TIRANE-Dita e sotme nuk premton përmirësim të kushteve atmosferike. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se vendi ynë sot do të ndikohet nga fusha barike e presionit të ulët atmosferik, në forcim gradual. Masat ajrore do të jenë relativisht të lagta dhe të ftohta. Moti d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.117Z

Mitet dhe paragjykimet ballkanike

Ballkani gjithnjë e më shumë po bëhet një vend i pakuptueshëm dhe tepër kompleks për komunitetin ndërkombëtar, meqë shtetet që e përbëjnë këtë gadishull ende nuk kanë arritur t’i zgjidhin problemet e shekujve të kaluar në lidhje me egërsinë nacionaliste, teprinë e egoizmit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.887Z

Ruli dhe Nishani në Pukë: Prioritet jeta dhe shëndeti i njerzve

Pukë- Ministri i Brendshëm Bujar Nishani dhe Ministri i Bujqësisë, Genc Ruli, kanë shkuar sot në Pukë për të parë nga afër situatë në zonat e izoluara.Së bashku udhëtuan drejt bashkisë së Fushë Arrëzit dhe komunës Qafë Mali, ku kanë bërë të ditur se një pjesë errugëve jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.056Z

Transporti dhe evolucioni problemor

Nga Erion Kristo Libri Transporti dhe Evolucioni Problemor i botuar këto ditë me autor Sadedin Çelikun është i dymbëdhjeti në radhë dhe i treti libër që bën fjalë për transportin dhe problemet që ka kjo industri sot. Transporti në vendin tonë, por dhe kudo, zë një peshë të rënd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.811Z

Komisioni për Ekonominë dhe Financat miraton katër projektligje dhe një marrëveshje.

  Në mbledhjen e datës 26 janar 2009, Komisioni për Ekonominë dhe Financat diskutoi këto çështje: - Projektligji Për disa ndryshime në ligjin nr.7703, datë 11.5.1993, Për sigurimet shoqërore në Republikën e Shqipërisë, të ndryshuar, i cili propozon uljen e masës së kontribut

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.691Z

Thyhen xhama dhe vetura të Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (foto)

Ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, ka publikuar në rrjetin social Facebook, fotografi të objektit të ministrisë, ku shihen xhama të thyer objektit dhe disa vetura. Si duket protestuesit gjatë konfrontimit me Policinë e Kosovës në kalim e sipër nga Ministria e Tregtis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama