Rezultate te kerkimit per termin: +Dhjetor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.247Z

Dhjetor, 1990-2015

Nga Ilir Hashorva Sapo na u qetësuan veshët nga zhurma e mitomanëve të nëntorit, kur ja behu zhurma e mitomanëve të dhjetorit. Qindra njerëz flasin e shkruajnë për ngjarjen që, në mbyllje të vitit 1990, ndau dy epokat: atë të monizmit dhe atë të pluralizmit, gati secili duke shtremb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.454Z

Mocioni per Topallin me 23 dhjetor

Nga Express me 30 nentor 2010 ne ora 1623 Data e mocionit duket se eshte percaktuar per 23 dhjetor. Kjo eshte dita e fundit e punimeve te Kuvendit te Shqiperise per vitin 2010. Burime jozyrtare brenda parlamentit pohuan per mediat shqiptare se kryetarja e kuvendit do te vendose vete per daten e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.487Z

Papunesia ra ne Dhjetor ne BE

0 brbr brbrDhjetori i vitit 2014 shenoi nje tjeter nivel te ulet te papunesise ne vendet e Eurozones por edhe ato te Bashkimit Europianbrbr brbrNe 114 arriti niveli i papunesise gjate Dhjetorit sipas Eurostat 01 nen ate te muajit pararendes dhe 04 me pak se e njejta periudhe e 2013-esbrbr brbrRenia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.537Z

INSTAT: Inflacioni në dhjetor 2.2 për qind

 Shtrenjtohen çmimet e mallrave ushqimorë. Gjatë muajit dhjetor konsumatorët kanë shpenzuar më shumë para për të blerë mallra të konsumit të përditshëm. Gjatë dhjetorit rritje ka pësuar edhe çmimi i gazit dhe i druve. Sipas të dhënave më të fundit nga Instituti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.816Z

Statusi ne dhjetor i mundur

Statusi në dhjetor është i mundshëm, por në këtë periudhë të mbetur të kohës, Shqipëria duhet të tregojë që po lufton korrupsionin. Mesazhi eshte i Delegacionit te Parlamentit Europian, i kryesuar nga Eduart Kukan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.817Z

VETVENDOSJE Me 10 dhjetor pushteti do te dridhet e me 12 dhjetor do te hiqet

Besiane 10 Dhjetor 2010 NOA - Levizja VETVENDOSJE mbajti tubimin e radhes me qytetaret e Besianes. Para mijera llapjaneve tubimin e hapi kandidatja per deputete Zanita Halimi e cila pasi pershendeti llapjanet ftoi kandidatin per deputet Glauk Konjufca qe tu drejtohet te pranishmeve.I percjellur me b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.849Z

Jo vetem Jezusi lindi me 25 dhjetor

Kush eshte personazhi me i njohur, i cili ka lindur me 25 dhjetor? Menjehere do te pergjigjeshim Jezui i Nazaretit, ''ditelindja'' e te cilit do te perbente edhe festimin nga ana e te krishtereve te Krishtlindjeve. Por, historianet kane treguar se Krishti nuk lindi as ne vitin 0 dhe aq me pak me 25

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama