Rezultate te kerkimit per termin: +Dhjetra

Total: 8529
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.587Z

Salvador, uragani Ida, dhjetra viktima

Dhjetra te vdekur dhe qindra te zhdukur eshte bilanc i uraganit “Ida” i cili ka perfshire Salvadorin ne Ameriken Latine. Lajmi njoftohet nga autoritetet e emergjencave te cilat nuk saktesuan numrin e viktimave vetem se theksuan se numri i tyre eshte mbi 40 vete.Por druajtja me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.238Z

Kongo, rreshqet toka, dhjetra viktima

Dhjetra e qindra persona mendohet te kene gjetur vdekjen si pasoje e rreshqitjeve te dherave ne krahinen lindore te Kivus ne Kongo. Sipas misionit te Organizates se Kombeve te Bashkuara (MUNOC), mbi 200 banesa jane perfshire nga dherat dhe uji i vrullshem. Te njejtat burime njoftojne se j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.379Z

Somali, grabiten dhjetra pako me ndihma humanitare

Dhjetra pako me ndihma humanitare janë vjedhur në Somali.   Lajmin e bëjnë të ditur mediat rajonale, të cilat shtojnë se OKB ka urdhëruar një hetim të menjërhershëm për ngjarjen.   Somalia, Kenia, Etiopia dhe disa vende

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:59.171Z

Përmbyten dhjetra banesa ne Bregun e Lumit

Dhjetra banesa të familjeve rome në zonen e Bregut të Lumit janë përmbytur si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. Banorët mundën të shpëtojnë vetëm jetët e tyre, ndersa kane kaluar naten ne qiell te hapur TIRANE-Situata ne Bregun e Lumit në Tiranë nuk është përmirësuar a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.845Z

Fier, digjen dhjetra hektare me ullinj

Zjarri ka pefshire dhjetra hektare me pyll dhe ullinj ne aksin Fier-Vlore. Flaket jane perhapur me shpejtesi dhe po demtojne te mbjellat ne afersi te Semanit. Dy vatra zjarri jane shfaqur edhe ne ish-magazinat e stacionit te trenit. Sipas burimeve ne vendngjarje, rrezikohet kalimi ne lin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.915Z

Termet shkaterrimtar ne Indonezi dhjetra viktima

var fbShare url httpvizionplusaltermet-shkaterrimtar-ne-indonezi-dhjetra-viktimasize smallbrbrDhjetera persona kane gjetur vdekjen si pasoje e nje termeti me magnitude 65 qe goditi provincen Aceh ne Indonezi Shume ndertesa jane shembur dhe dyshohet se dhjetera vete gjenden nen rrenoja  Autoritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.467Z

Moskë, protesta kundër Putin, dhjetra arrestime

Dhjetra persona jan arrestuar ne Mosk pas nj manifestimi paqsor kunder kryeministrit t vendit, Vladimir Putin. Ata kishin dal n sheshin “Pushkin” pr t kundershtuar politikn e ndjekur nga lideri “de facto” i Kremlinit, por policia ka ndrhyr, duke arrestuar disa prej

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama