Rezultate te kerkimit per termin: +Dhomn

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] dhomn / docs[0] 55 / hits[0] 73 /
No Pic available
  • 2010-08-21

Zgjedhjet, të dyja partitë në balancë votash

Australi Pr her t par n kto 50 vjet Pr her t par n 50 vitet e fundit rezultatet e zgjedhjeve t prgjithshme n Australi mund t dalin me nj rezultat fare t ngusht mes t dyja palve kundrshtare. Australiant do t votojn sot pr Parlamentin dhe pritet q rezultatet mes kandidatve t jen me nj diferenc shum t

No Pic available
  • 2010-08-18

Bizneset kërkojnë ndihmën e shtetit për të drejtën e autorit

Ankesa Dhoma Amerikane e Tregtis, takim me doganat dhe Drejtorin e Markave. Nuk ka ligj q ndshkon me gjoba Fenomeni negativ i pirateris po u shkakton kosto t rnda financiare bizneseve, q edhe pse kan t drejta ekskluziviteti n shitjen e markave apo produkteve, detyrohen t ndajn tregun me kompani inf

No Pic available
  • 2010-08-15

Trafikanti i fëmijëve, në hetim edhe për gjobëvënie

Si u zbulua nga FNSH-ja Agim Xhambazi. Sapo ishte kthyer nga Greqia Trafikanti i fmijve, Agim Xhambazi, i cili u arrestua pak dit m par, po hetohet se ka vn gjoba n Greqi gjat muajve q ishte i arratisur. Dyshimet pr t jan ngritur pas prgjimit t telefonit t tij, kur kryente telefonata me Shqiprin, kr

No Pic available
  • 2010-08-08

Çfarë informacioni...?

Çdo të shtunë rubrika Gazetaria dhe jeta publike N mnyr perverse, elementi prbrs i informacionit t prbashkt rrezikohet prej vete shprndarjes s tij. N vitet 1990, ne kemi rrezikuar t paralizohemi, prej bollkut t jashtzakonshm t informacionit, i cili mundsohet prej teknologjis. P

No Pic available
  • 2010-08-05

Turizëm me diktatorin

Shtëpia e Enverit në Gjirokastër nuk është më çështje komunistësh. Sot godina quhet Muze Etnografik Shtpia e Enverit n Gjirokastr nuk sht m shtje komunistsh. Sot godina quhet Muze Etnografik dhe sht m e vizituara n gjith lagjen e Kalas. Por, me nj ndryshim t vogl, se prir

No Pic available
  • 2010-07-30

Brovina: Transformimi modern i qytetit të studentëve

Flet Bujar Brovina, drejtor i qendrës së trajtimit nr. 1 të Qytetit Studenti Qyteti Studenti sht transformuar duke u veuar nga sasia e investimeve, nga ndryshimi i dukshm i kushteve t studentve q banojn aty. Drejtori Bujar Brovina thot se investimet nuk kan t bjn m me dyer e dr

No Pic available
  • 2010-07-20

Cixi, Perandoresha e fundit e Kinës

Perandoresha që mbretëroi nga 1861-1908, meriton një rivlerësim pas një shekulli Cixi ka qen gruaja m e pushtetshme n Kin q prej kohs s Perandoreshs U Zetian n shekullin e shtat. N fakt, Cixi konsiderohet edhe si m e pushtetshme se ajo, pr shkak se ishte nj lidere ambicioze d