Rezultate te kerkimit per termin: +Dhomn

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] dhomn / docs[0] 55 / hits[0] 73 /
No Pic available
  • 2010-06-02

11 ditë pa Bleonën e vogël Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9');

Duhen m shum se dy or e gjysm q nj automjet i lart, t mbrrij nga Kuksi n fshatin Zapod, atu ku prej ditsh forca t shumta policie por edhe banor t zons, vijojn krkimet pr gjetjen e voglushes Bleona Mataj. N shtpin e 6-vjeares, miqt dhe vizitort jan t shumt, t gjith n ankth pr lajmet q mbrrijn nga krk

No Pic available
  • 2010-05-25

Vendlindjet ku duket se nuk ndodh asgjë

Ardhja e nobelistit turk në Tiranë ende nuk e ka shuar jehonën dhe as situatën elektrizuese, që për herë të parë ngjarjet letrare lanë në rend të dytë politikën, pasi në të njëjtën ditë, edhe shkrimtari Ismail Kadare reagon nga Parisi në një intervistë për mediat e huaja, një

No Pic available
  • 2010-05-24

Erë e re në Britani

N oxhakun e nr.10 n “Downing Street” ka dal m n fund tym i bardh. Mbretresha ka ngarkuar David Cameron t formoj qeverin e re britanike, e para qeveri koalicioni pas 17 vitesh q i jep fund pushtetit 13-vjear t laburistve. Ishulli rinovoi prfaqsuesit e tij n Dhomn e Ult t Parlamentit, du

No Pic available
  • 2010-05-18

Pamuk: Kur në Turqi, si në Shqipëri, mendohej: Këtu sndodh asgjë!

Shkrimtari Orhan Pamuk në promovimin e librit Stambolli, kujtime dhe qyteti, në Kuvendin shqiptar, tregon se si po kalon të njëjtin moment si në vitet 60, kur në Turqi dhe në Shqipërinë e izoluar nga diktatura mendohej se këtu nuk ndodh asgjë. Ky pikëtakim e ka rikthyer dy herë dje shkr

No Pic available
  • 2010-05-18

Problemet tona nga periferia

Fjala e shkrimtarit, nobelistit turk, pas dorëzimit të titullit Doctor Honoris Causa, të akorduar nga Universiteti i Tiranës “Ju falnderoj shum pr fjalt e ngrohta q that pr mua, m keninj nder t madh. Dita e sotme sht nj dit e paharruar pr mua. Un kam shkruar prej 40 vite

No Pic available
  • 2010-05-16

Shitet kopja e njëmiliontë e iPad

Kritikt e kritikuan pr mungesn e nj kamere dhe “tastiers s shmtuar me prekje ekrani”, por ai po provon t kundrtn me konsumatort. Apple, i cili lshoi kompjuterin pllak (tablet) t tij t dors n 3 prill, njoftoi dje se ai kishte shitur m shum se 1 milion iPad. Shitja e

No Pic available
  • 2010-05-06

Në Parlamentin britanik mund të krijohet gjendje pati

Kan mbetur pak dit deri n zgjedhjet parlamentare n Britani t Madhe. Shum pak hulumtues t opinionit marrin guximin t japin prognoza se kush do t fitoj. Dy jan shkaqet: sistemi zgjedhor dhe sjellja e zgjedhsve "Fjala sht pr imigracionin, si mund ta parandalojn ata imigrimin ilegal". "Edukimi sht me