Rezultate te kerkimit per termin: +Dhomn

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] dhomn / docs[0] 55 / hits[0] 73 /
No Pic available
  • 2010-02-21

Gazetarët çekë promovojnë turizmin shqiptar

N zbatim t marrveshjes s Unionit t Operatorve turistik shqiptare me Dhomn e Turizmit. ek, 10 gazetar t mediave m prestigjoze n kt vend, kan vizituar Shqiprin pr t par dhe prcjell pr opinionin ek, mundsit m t mira turistike t vendit ton. N kt infotur ipublik gjat paradites, n Ministrin e Kulturs i sh

No Pic available
  • 2010-01-19

Shqipëria, tërheqëse për biznesin italian

Nj italian n Vlor sht si t thuash, nj mik i shtpis. Ndrsa biznesi italian mban peshn kryesore t investimeve t huaja n qytetin bregdetar. Nj ndrthurje kjo q ka ndikuar gjithnj e m shum n trheqjen e investitorve prtej detit. Vitorio Gianneta ka 20 vjet q drejton fabrikn e tij t konfeksioneve, rrfen se

Magjia e rrfimit
  • 2009-12-12

Magjia e rrfimit

Dy libra me tregime dhe novela t zonjs shqiptaro-amerikane Albana Lifschin (Takim me t papriturn dhe Magjia e nj zri) ishin t mjaftueshme pr ta njohur at n vlern m t admirueshme pr lexuesin: at t shkrimtares. Jo kushdo q hedh boj mbi letrn e bardh, q sajon e boton faqe libri, q i rradhit ato (bile m

Nj bomber pr mik
  • 2009-12-12

Nj bomber pr mik

Eric Cantona, ish futbollist kampion i Manchester United, sht sentencioz sa presidenti Mao: Nse ke frik ta hedhsh zarin, kurr sdo ta arrish gjashtshin. Ken Loach, regjisor anglez, sht tifoz futbolli dhe adhurues i tij i flakt: Cantona e luti ta shikoj, atij nuk i besohej; u takuan, Cantona donte t r

No Pic available
  • 2009-12-09

Coakley kandidate pr ulsen e Tedd Kennedyt

Prokurorja e prgjithshme e shtetit t Massachusettsit, Martha Coakley, ka ngadhnjyer n garn paraprake t demokratve pr ulsen n senat t senatorit t ndjer demokrat, Tedd Kennedy dhe tani konsiderohet si favorite pr ta fituar kt ulse, n zgjedhjet q zhvillohen muajin e ardhshm. Coakley n zgjedhjet e 19 j

Pop-mbretreshat knduan n Londr
  • 2009-12-07

Pop-mbretreshat knduan n Londr

Mbretreshat e popit kan shpirtin plot frymzim gjat kohs s Krishtlindjeve dhe njjt ka qen atmosfera edhe n nj koncert n O2 Arena n Londr. Kngtart si Alesha Dixon, Shakira, Janet Jackson dhe Lady GaGa e kan bashkuar nj turm t madhe n kryeqytetin anglez mbrm. N kt koncert ka knduar edhe finalisti i

Udhtimi n Kub sht i veant
  • 2009-12-03

Udhtimi n Kub sht i veant

Pasi t zgjohuni krkoni t hani mngjes por m interesant sht t zbuloni Kubn pasi q duhet t bni pushime q tashm i keni prpara. Syt e turistit pr her t par shkojn t palmat rreth plazhit t cilt t thon se aty afr sht Deti q ju pret. do dyshim pr dhomn dhe zgjedhjen e destinacionit largohet derisa t shk