Rezultate te kerkimit per termin: +Dhomn

Meta: total 55 / total_found 55 / time 0.000 / keyword[0] dhomn / docs[0] 55 / hits[0] 73 /
No Pic available
  • 2008-11-01

Kongresmeni amerikan Fosella mes shqiptarsh

N Institutin Gjergj Kastriot Skanderbeg n Staten Island me president Z.Rrape Rruci erdhi pr nj vizit Kongresmeni Amerikan Z.Vito Fosella. Ardhja e tij n orn 12 00 u prit thjesht, pa pompozitet, n fakt takimi dhe komunikimi i tij me pjesmarrsit, t linte prshtypjen, sikur t ishte pr nj koh t gjat si

No Pic available
  • 2008-11-01

Mbi sindromn Ti shtypet koka veriut!

Nj dit (duhet t ket qen fund prilli) t vitit 1997 kisha kthyer nga Instituti Gorki n dhomn time t konviktit, n t ciln banoja jo m shum se nj her n jav, ngase kisha zn nj apartament me qera, duke e shmangur m n fund zallamahin q krijonin koridoreve poett e dehur pijanc. Gjithsesi duhej t ktheja m t r

No Pic available
  • 2008-11-01

17 vende ratifikojn MSA-n

Malta dhe danimarka kan ratifikuar MSA-n midis Shqipris dhe Bashkimit Evropian. M dat 21 prill 2008, Malta ka depozituar pran Sekretariatit t Kshillit t Ministrave t BE-s, dokumentin e ratifikimit t MSA-s Shqipri BE. Nga ana tjetr , dje, MSA-ja Shqipri BE u ratifikua dhe nga Danimarka. Pas pa

No Pic available
  • 2008-11-01

D/D ose Dashuria dhe Deti

N noveln e ehovit Zonja me kone ka nj pasazh enigmatik: N Oreand [ata] uleshin n nj stol ndan nj kishe, kundronin detin posht dhe heshtnin. Jalta mezi dukej npr mjegulln mngjesore, mbi majat e maleve qndronin t palvizshme ret e bardha. Gjethnaja nuk shushurinte ndr pem, zhuzhinin gjinkallat dhe nj

No Pic available
  • 2008-11-01

Puntort srish n grev

Pasi kan ln spitalin, puntort e Grdecit i jan rikthyer srish grevs s uris n ditn e 10-t saj. Menjher pasi jan larguar nga spitali, ata pa vizituar aspak ambientet familjare kan preferuar t kthehen n dhomn n katin e dyt t godins prball bashkis s Vors, ku po vazhdojn grevn. Puntort deklaruan se jan t

No Pic available
  • 2008-11-01

Droga, pranga 22-vjearit

Tiran (start)- Specialistt e Seksionit t Lufts Kundr Drogs, pran Policis s Tirans kan arrestuar natn e shkuar nj 22-vjear. J. Lila, lindur n Tepelen dhe banues n Qytetin Studenti Tiran, u prangos nga forcat policore, pasi n dhomn e tij n Qytetin Studenti iu gjend nj lloj lnde e dyshuar si narkotike.