Rezultate te kerkimit per termin: +Dhoms

Total: 63
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

Miratohet ligji për reformën e tregut financiar në SHBA

Reforma m e madhe e tregjeve financiare n SHBA n 80 vitet e fundit, ka kaluar me sukses edhe pengesn e fundit. Dy jav pas Dhoms s Prfaqsuesve edhe Senati e ka miratuar me shumic t qart paketn e ligjeve, me t ciln synohet q t evitohet prsritja e krizs financiare si ajo e viteve t fundit. Ligji me m s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Bizneset kërkojnë ndihmën e shtetit për të drejtën e autorit

Ankesa Dhoma Amerikane e Tregtis, takim me doganat dhe Drejtorin e Markave. Nuk ka ligj q ndshkon me gjoba Fenomeni negativ i pirateris po u shkakton kosto t rnda financiare bizneseve, q edhe pse kan t drejta ekskluziviteti n shitjen e markave apo produkteve, detyrohen t ndajn tregun me kompani inf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Cils dhom, perde ti marrim?

Estetika n shtpi, sht nj knaqsi si pr burrin, ashtu edhe pr gruan. Sa m komode dhe e rregullt t jet nj dhom apo ambienti ku jeton, aq m i qet dhe m i koncentruar sht edhe individi n punn e tij. Sigurisht, kjo situat,ndikon mjaft edhe n edukimin e fmijve. Pak e uditshme si tem, por q mjaft e rndsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.875Z

Banda e Durrsit, ndryshohen avokatt

Gjykata e Shkalls s Par pr Krimet e Rnda n Tiran, ka vendosur sot ndryshimin e mbrojtjes ndaj ish-antarve t Bands s Durrsit. Vendimi i mor, pas mungess s herpashershme t avokatve mbrojts, ka ka detyruar trupin gjykues t shtyj disa her seancn n ngarkim t ksaj bande. Edhe sot trupi gjykues iu drejtua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.771Z

Ekspertët e ligjit: Shkeljet gjatë zgjedhjeve i heton Prokuroria

Paraqitja nga kreu i grupit kuvendor socialist Gramoz Rui t disa kartave t identitetit, sipas tij t falsifikuara, si prov manipulimi t zgjedhjeve, pr ekspertt e ligjit nuk konsiderohet kurrsesi nj fakt q mund t’i shptoj ligjit dhe aq m pak, t zgjidhet me vullnet politik. Pr Saimir Vishn, krye

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.222Z

Memorandum mes Dhoms s Tregtis dhe Akademis s Shkencave

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë dhe Akademia e Shkencave te Shqiperise nënshkruan nje memorandum dypalesh bashkepunimi. Marreveshja ka si qellim vendosjen e raporteve të bashkëpunimit mes dy institucioneve në drejtim të shkëmbimit të informacionit, organizimit të aktiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.214Z

Tatimet: Biznesi, nga shkurti vetëm deklarime online

T gjitha bizneset e mdha prej muajit shkurt do t jen t detyruara t raportojn vetm n mnyr elektronike, online pran Drejtoris s Tatim Taksave. Deklarata vjen nga kreu i tatimeve, Artur Papajani sipas t cilit n kt mnyr reduktohen kostot administrative t biznesit si dhe luftohet korrupsioni. Sipas Papaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama