Rezultate te kerkimit per termin: +Dibr

Total: 1205
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.833Z

Dibër, u arrestua drejtori i Tatimevegjykata e liron për mungesë provash

DIBER- Gjykata e Dibrës ka liruar Drejtorin e Tatimeve të këtij qarku, Fadil Begu, i cili u arrestua dy ditë me parë, pasi dyshohej për shpërdorim të detyrës. Gjykata e vlerësoi ndalimin e tij të paligjshëm për mungëse provash, nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.849Z

Prerja e paligjshme e pyjeve

Në qarkun e Dibrës ka nisur një aksion për kontrollin e lëndës drusore të prerë dhe ka rezultuar se ka shumë shkelje në këtë drejtim. Drejtoria e Pyjeve ne bashkepunim me policine kanë evidentuar dhjetra raste dhe kane seku

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.640Z

Bulqizë, greva në ditën e 26-të, situatë e tensionuar

Pas vendimit të zyrës së Përmbarimit në Dibër për nxjerrjen e grevistëve nga galeria, kanë reaguar dhe minatorët të cilët mbështesin nismën e tyre prej 26 ditësh. Situata është tensionuar përpara ambienteve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.978Z

Tirane tritol pikes se basteve sportive

Një pikë bastesh sportive në kryeqytet është shkatërruar gati plotësisht pas shpërthimit të një sasie tritoli. Të dhënat paraprake bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur tek Rruga e Dibrës, ndërsa lokali ka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.598Z

Dibra ne The guardian

Një fotograf i prestigjozes britanike “The Guardian” përmes fotografive të tij gjatë një qëndrimi në Shqipëri tregon jetesën e banorëve në verilindje të Shqipërisë. Dibranët fitojnë jetesën me prodhime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.762Z

DIBER/ Spitalet disa muaj pa ilace

DIBR- Prej disa muajsh ne spitalet e Dibres mungojne ilacet. Drejtuesit lokale deklarojne se shkak per kete eshte bere moszhvillimi i tendereve nga Drejtoria Rajonale Spitalore. Per pasoje spitali eshte detyruar te marre ilace borxh ne rrethe te tjera ose farmacite e ketyre qyteteve me premtimin se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.021Z

Kapen grabitesit e 11 kompjuterave

DIBR - Policia e Dibres ka vene ne pranga nje shtetas 20-vjecar i cili ka vjedhur 11 kompjutera per lojera fati. Punonjesit e Komisariatit te Policise Diber pas nje pune te mireorganizuar hetimore e proceduriale kane arritur te dokumentojne vjedhjen e dates 24.03.2011 ku ne oret e vona te nates ne v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama