Rezultate te kerkimit per termin: +Diku

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.725Z

Itali, hyn për të ndarë sherrin, vritet shqiptari

FIRENCE- Ka ndërhyrë për të ndarë një sherr mes të rinjsh, por ka mbetur i vdekur vetë. Shqiptari Adnand Diku, 21 vjecar ka gjetur vdekjen mbrëmë në spital, pak orë pasi ishte goditur me thikë në një lokal në Firence.Viktima jetonte me dokumente të rregullta në Banjo të Fierenzes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.904Z

Skënder Sherifi publikon librin më të ri "Le trio Enternel"

Performanca artistike e aktorëve, muzikantëve dhe njerëzve të letrave në interpretimin e poezive si dhe tingujt e violinës së muzikantit të njohur Fatos Qerimi realizuan promovimin e "Trios së Përjetshme" ose vëllimit më të ri poetik të shkrimtarit frankofon Skënder Sherifi.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.731Z

Black out në stadium, METE: Faji i drejtorit të "Qemal Stafës"

Ne stadiumin "Qemal Stafa" ne Tirane Black Out-i qe ne oren 19.00 ka vonuar per me shume se nje ore pjesen e dyte mes Realit te Madridit dhe Gramozit te Ersekes. Defekti eshte ne rrjetin e brendshem te stadiumit. Kete e konfirmoi zyrtarisht edhe Ministria e Ekonomise dhe Energjitikes me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.795Z

Muca shmang euforine, para Flamurtarit

Trajneri i Dinamos, Shkelqim Muca nuk e fshehu entuziazmin e fitores se pare ne ndeshjen premiere te edicionit te 71-te Kombetar te Futbollit, duke deklaruar se synohej maksimumi i pikeve, por ka mbetur i surprizuar deri diku, pasi para ndeshjes Kastrioti nuk dukej thjesht nje formalitet per te tijt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.299Z

KE: Udhëtim pa viza 3 shtete të Ballkanit. Shqipëria, pas plotësimit të kushteve.

BRUKSEL- Ekzekutivi i Bashkimit Evropian do të propozojë javën e ardhshme që qytetarëve të Malit të Zi, Serbisë dhe Maqedonisë t'u lejohet udhëtimi pa viza në vendet e BE-së prej fillimit të vitit të ardhshëm. Lajmi është dhënë sot nga Komisioneri për Drejtësi i BE-së, Zhak Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.299Z

KE: Udhëtim pa viza 3 shtete të Ballkanit. Shqipëria, pas plotësimit të kushteve

BRUKSEL- Ekzekutivi i Bashkimit Evropian do të propozojë javën e ardhshme që qytetarëve të Malit të Zi, Serbisë dhe Maqedonisë t'u lejohet udhëtimi pa viza në vendet e BE-së prej fillimit të vitit të ardhshëm. Lajmi është dhënë sot nga Komisioneri për Drejtësi i BE-së, Zhak Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.871Z

Protesta të reja, shtohen trupat e sigurisë

 Në lagjen “Kroi i Vitakut” në Mitrovicë, veriu i Kosovës, ka pasur protesta të reja të serbëve kundër ndërtimit të shtëpive të shqiptarëve, të shkatërruara nga lufta e vitit ‘99. Rreth 100 protestues serbë janë shpërndarë me forcë nga organet policore të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama