Rezultate te kerkimit per termin: +Diku

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.731Z

Black out në stadium, METE: Faji i drejtorit të "Qemal Stafës"

Ne stadiumin "Qemal Stafa" ne Tirane Black Out-i qe ne oren 19.00 ka vonuar per me shume se nje ore pjesen e dyte mes Realit te Madridit dhe Gramozit te Ersekes. Defekti eshte ne rrjetin e brendshem te stadiumit. Kete e konfirmoi zyrtarisht edhe Ministria e Ekonomise dhe Energjitikes me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.795Z

Muca shmang euforine, para Flamurtarit

Trajneri i Dinamos, Shkelqim Muca nuk e fshehu entuziazmin e fitores se pare ne ndeshjen premiere te edicionit te 71-te Kombetar te Futbollit, duke deklaruar se synohej maksimumi i pikeve, por ka mbetur i surprizuar deri diku, pasi para ndeshjes Kastrioti nuk dukej thjesht nje formalitet per te tijt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.299Z

KE: Udhëtim pa viza 3 shtete të Ballkanit. Shqipëria, pas plotësimit të kushteve.

BRUKSEL- Ekzekutivi i Bashkimit Evropian do të propozojë javën e ardhshme që qytetarëve të Malit të Zi, Serbisë dhe Maqedonisë t'u lejohet udhëtimi pa viza në vendet e BE-së prej fillimit të vitit të ardhshëm. Lajmi është dhënë sot nga Komisioneri për Drejtësi i BE-së, Zhak Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.299Z

KE: Udhëtim pa viza 3 shtete të Ballkanit. Shqipëria, pas plotësimit të kushteve

BRUKSEL- Ekzekutivi i Bashkimit Evropian do të propozojë javën e ardhshme që qytetarëve të Malit të Zi, Serbisë dhe Maqedonisë t'u lejohet udhëtimi pa viza në vendet e BE-së prej fillimit të vitit të ardhshëm. Lajmi është dhënë sot nga Komisioneri për Drejtësi i BE-së, Zhak Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.871Z

Protesta të reja, shtohen trupat e sigurisë

 Në lagjen “Kroi i Vitakut” në Mitrovicë, veriu i Kosovës, ka pasur protesta të reja të serbëve kundër ndërtimit të shtëpive të shqiptarëve, të shkatërruara nga lufta e vitit ‘99. Rreth 100 protestues serbë janë shpërndarë me forcë nga organet policore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.568Z

Edicioni i 10-të: Suksesi në dance-teatër

Vetëm 5 trupa ishin pjesëmarrëse në edicionin e 10-të të Festivalit Ndërkombëtar të Butrintit. Por ky është bilanc vetëm në vështrim sasior, pasi spektatorit i mbetën në kujtesë dhe i dhanë kënaqësi estetike vetëm tre prej tyre: trupa e ardhur nga Leçe e Italisë, ajo athinase

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.301Z

Kosova anëtarësohet sot në FMN

Nju Jork-Gjatë ditës së sotme, Kosova pritet të bëhet pjesë e Fondit Monetar Ndërkombëtar. Me këtë vendim, shteti i ri pritet të bëhet pjesë e një prej institucioneve më të rëndësishme ndërkombëtare, siç është FMN-ja. Fondet e të cilës, ndihmojnë vendet e varfra, kundrejt d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama