Rezultate te kerkimit per termin: +Diku

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.299Z

KE: Udhëtim pa viza 3 shtete të Ballkanit. Shqipëria, pas plotësimit të kushteve

BRUKSEL- Ekzekutivi i Bashkimit Evropian do të propozojë javën e ardhshme që qytetarëve të Malit të Zi, Serbisë dhe Maqedonisë t'u lejohet udhëtimi pa viza në vendet e BE-së prej fillimit të vitit të ardhshëm. Lajmi është dhënë sot nga Komisioneri për Drejtësi i BE-së, Zhak Bar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.871Z

Protesta të reja, shtohen trupat e sigurisë

 Në lagjen “Kroi i Vitakut” në Mitrovicë, veriu i Kosovës, ka pasur protesta të reja të serbëve kundër ndërtimit të shtëpive të shqiptarëve, të shkatërruara nga lufta e vitit ‘99. Rreth 100 protestues serbë janë shpërndarë me forcë nga organet policore të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:10.568Z

Edicioni i 10-të: Suksesi në dance-teatër

Vetëm 5 trupa ishin pjesëmarrëse në edicionin e 10-të të Festivalit Ndërkombëtar të Butrintit. Por ky është bilanc vetëm në vështrim sasior, pasi spektatorit i mbetën në kujtesë dhe i dhanë kënaqësi estetike vetëm tre prej tyre: trupa e ardhur nga Leçe e Italisë, ajo athinase

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.301Z

Kosova anëtarësohet sot në FMN

Nju Jork-Gjatë ditës së sotme, Kosova pritet të bëhet pjesë e Fondit Monetar Ndërkombëtar. Me këtë vendim, shteti i ri pritet të bëhet pjesë e një prej institucioneve më të rëndësishme ndërkombëtare, siç është FMN-ja. Fondet e të cilës, ndihmojnë vendet e varfra, kundrejt d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.672Z

Inter: Drogba është vetëm një hap larg

Edhe pas fjalëve të Skolarit: "Çelsi është një nga skuadrat më të mira në botë dhe mendoj se ai është i lumtur këtu", kalimi i Didier Drogba tek Interi është vetëm çështje javësh. Trajneri i klubit londinez bëri të ditur se sulmuesi nuk do të luante në ndeshjen e djeshme ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:00.065Z

Obama: Duhet të punësojmë amerikanët

Presidenti i zgjedhur i SHBA-ve Barak Obama ka bërë thirrje për masa urgjente për të ndihmuar amerikanët për gjetjen e një vendi pune dhe për të nxitur ekonominë, pas publikimit të shifrave alarmante, që tregojnë një përqindje papunësie në pikën më të lartë që prej më tepër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.620Z

Vazhdojnë kërkimet për Vrasësin e 29-vjeçarit

15/06/2005  Gjin Lulashi fshihet në zonën e thellë malore të Dukagjinit SHKODER - Burimet zyrtare nga komisariatit i policisë së Shkodrës bëjnë të ditur se grupi i punës, që ndodhet në fshatin Palaj të komunës së Shoshit, të zonës së Dukagjinit, ende është duke punuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama