Rezultate te kerkimit per termin: +Diku

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.620Z

Vazhdojnë kërkimet për Vrasësin e 29-vjeçarit

15/06/2005  Gjin Lulashi fshihet në zonën e thellë malore të Dukagjinit SHKODER - Burimet zyrtare nga komisariatit i policisë së Shkodrës bëjnë të ditur se grupi i punës, që ndodhet në fshatin Palaj të komunës së Shoshit, të zonës së Dukagjinit, ende është duke punuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.478Z

Transplanti i veshkave, shtyhen sërish operacionet

Shtyhen sërisht operacionet e transplantit të veshkave në spitalin "Nënë Tereza". Ndërhyrjet e para të planifikuara për në muajin janar, tashmë mendohet se do të realizohen diku nga java e tretë e marsit. Shefi i shërbimit të nefrlologjisë Nestor Thereska, bën të ditur se ky është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.859Z

Haga mund të ndikojë tek Gjykata Ndërk. te Drejtësisë

Beograd - Eksperti i së drejtës ndërkombëtare nga Beogradi Vojin Dimitrijeviç paralajmëron se verdikti i Gjykatës për krime lufte mund të ndikojë në mendimin këshilldhënës të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë, përkatësisht në vlerësimin se sa ka qenë e arsyeshme vetëven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.328Z

Berisha: 3.2 mld euro kredi për investime

3.2 miliard euro kredi nga bankat e huaja që do të ndryshojnë plotësisht Shqipërinë. Këtë ka njoftuar kryeministri Berisha nga mbledhja e qeverisë së bashku me destinacionin e këtyre fondeve, që do të jetë kryesisht infrastruktura. "3.2 mld euro është financimi me të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:18.361Z

“S’ka analiza, jam me leje kthehem më 1 tetor”

 Që muaji gusht është i vdekur në spitalin "Nënë Tereza", kjo deri diku justifikohet. Me vapën, me pushimet, ndonëse bëhet fjalë për  shëndetin e qytetarëve dhe përgjegjësia duhet të jetë madhore. Por që të shkosh në fillim të shtatorit dhe të mos mundesh t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.220Z

Axhenda “e varfër” e Parlamentit shqiptar

19/04/2010 Veprimtaria e Kuvendit Kuvendi i Shqipërisë, për shkak të krizës politike që e ka përfshirë apo për shkak të plotësimit deri diku të legjislacionit shqiptar me ligje të reja, është në boshllëk për sa i përket veprimtarisë së tij. Komisionet parlamentare referuar jav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.125Z

Jezusi ka qenë i martuar?!

Studiues të Universitetit të Harvardit në Shtetet e Bashkuara zbuluan një shkrim të lashtë koptik, sipas të cilit të krishterët e hershëm besonin se Jezusi ishte i martuar.Në tekst shkruhet “gruaja e Jezusit” në gjuhën kopte, por nuk mund të përcaktohet nëse bëhet fjalë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama