Rezultate te kerkimit per termin: +Dikur

Meta: total 1000 / total_found 21957 / time 0.011 / keyword[0] dikur / docs[0] 21957 / hits[0] 26544 /
Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar
  • 2019-03-31

Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar

I dogjën mandatet, por ish ligjvënësit opozitarë i janë drejtuar gjykatës për të marrë rrogat e bojkotit të fundit parlamentar. Top Channel ka siguruar paditë që kanë depozituar në gjykatën administrative ish deputeti i LSI, Shezai Rrokaj dhe 4 ish deputetë demokratë, Valentina Duka

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?
  • 2019-03-30

Vrasja në Shkodër, Noka: Çu bë me 4 klanet kriminale që citoi ambasadori i SHBA?

Pas atentatit me vdekje te dy vëllezërve Bilali sot në Shkodër, drejtuesi politik i PD në këtë qark, Flamur Noka ka reaguar në Facebook duke kërkuar që shteti të gjejë autorët. Noka hedh akuza të forta në drejtim të Kryeministrit Edi Rama, ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj dhe

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit
  • 2019-03-22

Shuhet bashkëshortja e Mitrush Kutelit

Efterpi Skendi (Pasko), bashkëshortja e shkrimtarit të njohur Mitrush Kuteli është ndarë nga jeta. Gruaja që ruajti deri në fund të jetës sharmin e një bukurie të natyrshme, ku kultura përzihej me elegancën, ishte një ndër intelektualet e rralla. Gjithë jetën e saj ajo ia dedikoi p

No Pic available
  • 2019-03-22

Kush është Jacinda Ardern, që nga DJ u bë Kryeministre

Ajo është liderja më e re femër në botë, duke përfshirë Zelandën e Re si Kryeministre në moshën 37 vjeçare. Por përpara se të merrte detyrën e rëndësishme, Jacinda Ardern bënte një jetë tjetër…..në skenë – një kontrast i madh me detyrat e saja politike. Të dhëna

A do e pranonte Ramën për tu rrëfyer? Ja si përgjigjet Dom Gjergj Meta
  • 2019-03-19

A do e pranonte Ramën për tu rrëfyer? Ja si përgjigjet Dom Gjergj Meta

Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ishte i ftuar këtë  mbrëmje në emisionin A-Show, ku është pyetur nëse do e kishte intriguar një kërkesë e kryeministrit Rama për tu rrëfyer. Për Dom Gjergj Metën, shefi i qeverisë si çdo katolik e ka këtë të drejtë. Kryeminist

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!
  • 2019-03-19

NJË QEVERI E RRJEDHUR, QË PO ZVOGËLON SHQIPËRINË!

Ish- deputeti i LSI-së Përparim Spahiu ka bërë një analizë të largimit të të rinjve nga Shqipëria. Sipas tij, janë disa arsye që po i detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin dhe fajtore për këtë është qeveria. Kjo e fundit, nuk e ka fokusin tek të rinjtë dhe nuk iu jep asnjë